ЈОШ ЧЕТИРИ ЖРТВЕ КОРОНЕ: Епидемиолошка ситуација у Моравичком округу
УСЛЕД инфекције корона вирусом у последња 24 сата на ковид одељењима Опште болнице у Чачку било је чак четири смртна случаја. Преминула су два пацијента из Чачка - В.С. (63) из Чачка, Ђ.Б. (87) из Чачка, Л.А. (60) из Ивањице и М.А. (57) из Горњег Милановца.
Фото: В. И.
На ковид одељењима чачанске болнице тренутно је хоспитализовано 197 пацијента позитивних и суспектних на коронас вирус. У респираторном центру смештено је 18 пацијента, од којих је 14 на респираторима.
Евидентирано је 22 пријема, 17 отпуста, један транспорт за Београд, један транспорт за Горњи Милановац и четири превода у Плаву халу, која је поново претворена у ковид болницу. У пријемно – тријажној амбуланти Опште болнице Чачак, са симптомима и знацима ковид инфекције био је 191 преглед, од којих је 129 првих прегледа.
У трећем таласу корона епидемије, да подсетимо, у Моравичком округу до сада је преминуло 27 особе, од којих је 18 из Чачка.
Препоручујемо
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ: Близу хиљаду жена прегледано на мобилном мамографу у Врању
06. 02. 2026. у 14:08
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све
АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.
06. 02. 2026. у 22:55
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)