ЗАВЕЈАНА ПЛАНИНСКА СЕЛА У ПРИЈЕПОЉСКОМ И НОВОВАРОШКОМ КРАЈУ: Непроходни путеви до 100 домаћинстава

А.Ровчанин

08. 01. 2021. у 16:40

СНЕЖНЕ падавине направиле су потпуни колапс у пријепољском селу Камена гора, јер је девет километара пута који од магистрале води до скоро 100 домаћинстава, потпуно непроходно.

ЗАВЕЈАНА ПЛАНИНСКА СЕЛА  У ПРИЈЕПОЉСКОМ И НОВОВАРОШКОМ КРАЈУ: Непроходни путеви до 100 домаћинстава

Фото А.Ровчанин

- До наших кућа може се доћи само са јачим теренским возилма, путничка не могу да прођу.

Поједини сеоски путеви су очишћени самоиницијативно возама, али главни пут не можемо да очистимо са тим и зато остаје завејан. Локална самоуправа обећала је да ће механизација бити послата, то нам је једини спас - казао је Живко Кијановић из МЗ Камене Горе.

На висовима Златара снежни покривач достигао је висину од пола метра, а поједни питни правци у планинским селима потпуно се непроходни за путничка возила.

- У Љепојевићима, Јавору, Превоју и Воденој пољани могу да прођу само теретна возила, механизација излази на терен, па се надамо да ће до сутра преподне све бити проходно.

Већи број наших мештана слави Светог Стефана и не смемо дозволити да за крсну славу буду завејани - рекао је Радосав Васиљевић, председник општине Нова Варош.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ОВО ЋЕ ИЗАЗВАТИ МНОГЕ РЕАКЦИЈЕ: Ево шта су делије ноћас урадиле поводом дешавања у Црној Гори (ФОТО)