ПОСЛЕ ДЕЦЕНИЈЕ ПРЕКО ШМАГУЦА: Завршена обнова моста на каналу Дунав-Тиса-Дунав у Бачком Моноштору код Сомбора
ОВИХ дана завршена је реконструкција моста Шмагуц на каналу Дунав-Тиса-Дунав у Бачком Моноштору, код Сомбора, који је више од деценије био затворен за прелазак.

Прелаз преко моста / Фото Ј. Бекић
Према речима Стипана Бенића, председника Савета МЗ Моноштор, мост је практично већ у функцији и промет се обавља преко њега. Званичног отварања неће бити због епидемиолошких мера.
- Оно што је најважније јесте да житељи овог места више неће морати да километрима около одлазе до својих њива и родбине на другој страни канала - истакао је Бенић. - Инвеститор радова је Јавно предузеће "Војводина шуме", а вредност је 37 милиона динара.
Ова ћуприја изграђена је у складу са захтевима Завода за заштиту природе и састоји се из три дела - два непокретна и једног покретног од 13 метара који ће служити за отварање у случају проласка бродова.
Конструкција се састоји из 62 бетонска шипа која су убушена у само дно канала ДТД и горње покретне конструкције која је дрвена, односно од храстове грађе, како би се задржао првобитни изглед моста који је изграђен 1986. године.
Радови на мосту почели су почетком јуна и тада је најављено да ће бити завршени до септембра, али су се одужили због вируса корона. Пројекат адаптације је почео још пре неколико година, и изградња моста ће омогућити боље управљање и вођење радова Шумског газдинства. Првенствено ће служити за потребе Шумског газдинства, како би извршили отварање шума које се налазе са друге стране канала ДТД, али такође и за локално становништво, које на другој обали имају своје викендице.
РАЗВОЈ ТУРИЗМА
НОВОИЗГРАЂЕНИ мост ће поред основне намене побољшаног управљања шумским газдинством, имати велики значај за развој туристичких потенцијала Бачког Моноштора, а самим тим и града Сомбора, кажу надлежни у локалној самоуправи Сомбора.
Препоручујемо

ГРАДЊА КРЕЋЕ НА ПРОЛЕЋЕ: Прихваћен пројекат за изградњу новог моста преко Ибра у Магличу
19. 01. 2021. у 11:14

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ЉУДИ, ШТА СЕ ОВО ДЕСИЛО? Ердоган ухватио Макронов средњи прст и - не пушта! Снимак руковања постао хит на друштвеним мрежама (ВИДЕО)
"ДИПЛОМАТСКИ" стисак.
19. 05. 2025. у 16:40 >> 16:48
Коментари (0)