У ЧАСТ ВЕЛИКИХ ДУХОВНИКА: Мурали патријарху Павлу и митрополиту Амфилохију у центру Косовске Митровице (ФОТО)

Д.З./И.Р.

06. 02. 2021. у 16:03

НА тргу кнеза Лазара у центру Косовске Митровице на згради званој Метохија заврше је мурал са ликовима патријарха Павла и недавно упокојеног митрополита Амфилохија.

У ЧАСТ ВЕЛИКИХ ДУХОВНИКА: Мурали патријарху Павлу и митрополиту Амфилохију у центру Косовске Митровице (ФОТО)

Фото: Д.З.

На тргу Кнеза Лазара у центру Косовске Митровице

Мурал су у петак осликали свршени академци Факулета уметности Унивезитета из Приштине са привременим седиштем у Косовској Митровици: Вук Ђурић, Стефан Стојановић и Александар Глибетић.

- Осликали смо велике и значајне духовнике који су много учинили за српски народ. Они ће у историји Србије заузимати увек значајна места као примери како се треба борити за српски народ и Србију.

Њихова дела су нам била инспирација да урадимо мурал у центру Косовке Митровице, у близини споменика кнезу Лазару и руском конзулу Шчербину. Тиме смо желели да сежитељи овог града подсећају наших духовних великана – истичу аутори великог мурала патријарху Павлу и митрополиту Амфилохију.

Фото: Д.З.

 

Иначе, са друге стране зграде ови аутори осликали су пре неколико година мурале са ликовима хероји са Кошара и натписом ”Одавде нема назад”, док су студенти овдашњег факултета уметносtи у свим деловима града урадили више од 50 мурала најразличитијег садржаја.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (0)

НОВИ ЖИВОТ РОМАНА АБРАМОВИЧА: Ћерка му напала Путина, преживео покушај тровања, сад почиње мега-повратак у фудбал!