РЕНАТА И МАРКО ПОНОС ЗРЕЊАНИНА: Они су добитници награде "Доброчинитељ године солидарности и сарадње" (ФОТО)

ЗА Ренату Илић и Марка Антића добитнике награде "Доброчинитељ године солидарности и сарадње" у Градској кући у Зрењанину организован је пријем.

РЕНАТА И МАРКО ПОНОС ЗРЕЊАНИНА: Они су добитници награде Доброчинитељ године солидарности и сарадње (ФОТО)

Фото: Град Зрењанин

Они су међу шамионима хуманости у Србији, Рената је донирала косу оболелима од рака, док је Марко спасао седмогодишњу девојчицу и њеног ујака из Бегеја.

- Рената и Марко су истински хероји и понос Зрењанина - нагласио је градоначелник Симо Салапура, уз напомену да су својим делима показали хуманост, храброст, као и скромност и несебичност.

Рената Илић навела је да ју је донација косе заинтересовала још пре неколико година када је НУРДОР прикупљао донације за децу оболелу од рака.

- Пре две године сазнала сам да сличну акцију спроводи и НВО "Милица" за жене оболеле од рака и нисам уопште имала дилему, донирала сам своју косу - истакла је Рената уз напомену да би волела да то учини још који пут јер је, осећај када се некоме помогне, јако леп.

Марко Антић, матурант Зрењанинске гимназије и будући студент Академије уметности, који  је кандидат за награду Најплеменитији подвиг године "Вечерњих новости", истакао је да би поново урадио исто, помогао и да то није нешто о чему је много размишљао, а да му је у том чину много значила подршка другарице која је позвала Хитну помоћ.

- Не мислим да о свему томе треба много да говорим, дело говори само за себе, а насмејана девојчица најлепши је исход догађаја - нагласио је Марко Антић.

Награду "Доброчинитељ године солидарности и сарадње" додељује Влада Републике Србије на предлог Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања. Признања су им протеклог викенда на свечаности поводом 100 дана рада Владе Србије, у Комбанк арени, уручиле председница Владе Републике Србије Ана Брнабић и министарка за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Дарија Кисић Тепавчевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ХОЛАНД ПРОТИВ КЕЈНА: Гол-машине у борби за полуфинале Светског првенства!