ЈУМКО ОРГАНИЗОВАО ВАКЦИНАЦИЈУ: Прва фабрика у Србији која је спровела имунизацију запослених на радном месту

Ј.С.

02. 03. 2021. у 09:35

У АМБУЛАНТИ компаније Јумко у Врању јуче је 45 радника који су се пријавили преко е – управе примило прву дозу вакцине. Јумко је прва фабрика у Србији која је за своје раднике на овај начин организовала вакцинацију, а слична пракса вероватно ће бити настављена и у осталим фирмама које имају своје амбуланте.

ЈУМКО ОРГАНИЗОВАО ВАКЦИНАЦИЈУ: Прва фабрика у Србији која је спровела имунизацију запослених на радном месту

Фото: Ј.С.

- Захваљујући Граду, Кризном штабу и Здравственом центру ми смо прва компанија која на овај начин спроводи вакцинацију у својој компанији. Наш циљ је да, пре свега заштитимо здравље наших радника, али и да омогућимо да после вакцинације наша компанија нормално послује, да процес производње не буде угрожен због болести и одсуства радника – рекла је Гордана Станковић, ПР менаџер компаније Јумко.

Вакцинација ће на исти начин бити организована и за све раднике који се у наредном периоду пријаве, као и ревакцинација.

-   Ово ћемо вероватно практиковати и у свим другим фабрикама, из простог разлога, најпре смањујемо могућност заражавања људи уколико се не праве велике гужве на пунктовима, а са друге стране, привреда не трпи, односно радници не морају да напуштају своја радна места – рекао је др Александар Стајић, градски већник за здравство.

Радници су задовољни оваквом организацијом, кажу да им је лакше и брже да вакцинацију обаве на послу. Иначе, у Јумку се од почетка пандемије није обустављала производња, а било је само спорадичних случајева заражевања.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

ПОТПУНИ ХАОС У МАЂАРСКОЈ: Ови људи су заменили Орбана? (ВИДЕО)