РИЗИЧНА СИТУАЦИЈА У ПЧИЊСКОМ ОКРУГУ: Све је више новозаражених, болнички капацитети су скоро попуњени

Ј.С.

05. 03. 2021. у 10:08

ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Пчињском округу и даље ризична и не смирује се. Подаци Завода за јавно здравље показују поново висок проценат заражених у односу на тестиране, а приметан је значајан пораст броја заражених у Сурдулици.

РИЗИЧНА СИТУАЦИЈА У ПЧИЊСКОМ ОКРУГУ: Све је више новозаражених, болнички капацитети су скоро попуњени

Фото В. Н.

Јуче је обрађен 451 узорак из Пчињског округа,  од тог броја 146 је позитивних на коронавирус. Највећи број новооболелих је из Врања 86, 25 је из Сурдулице, 12 из Владичиног Хана, 4 из Трговишта, 11 из Бујановца и 8 из Прешева.

У ковид амбуланти у Врању током јучерашњег дана обављено је 297 прегледа, од чега је 129 број првих прегледа.

Болнички капацитети у ковид болницама у Пчињском округу скоро су попуњени. У Врању је слободно свега 15 болничких постеља док је у Сурдулици један пацијент хоспитализован преко броја. Ова болница збрињава тренутно 64 пацијента, један је преко броја пријављених болничких постеља. У предходна 24 сата било је 7 пријема и исто толико отпуста.

У ковид болницама Здравственог центра Врање хоспитализовано је 145 пацијената. Од тог броја 133 су позитивна на коронавирус, исти број је са бронхопнеумонијом, док је на кисеонику 70. На болничко лечење примљено је 19 пацијената, а отпуштена 34. Тренутно је  овим  ковид болницама  15 слободних постеља.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Корак ближе грађанима: „еУправа за све“ у десет локалних самоуправа