НОВИ МАНДАТ ЦВЕТАНОВИЋУ: Одржана Скупштина Центра за развој Јабланичког и Пчињског округа
НА седници Скупштине Центра за развој Јабланичког и Пчињског округа за њеног председника изабран је Горан Цветановић, градоначелник Лесковца.

Фото: И. Митић
Он је добио нови четворогодишњи мандат скупштине ове асоцијације коју је предводио и у претходном периоду.
Центар за развој Јабланичког и Пчињског округа је регионална развојна агенција, основана пре 15 година, са циљем да подржи дугорочни одрживи развој југа Србије. Његови оснивачи су градови и општине оба округа, представници бизнис сектора и цивилног друштва.
- Рад Центра препознат је од стране домаћих, европских и међународних организација, институција и програма што је резултирало бројним пројектима. Само у протекле четири године реализовано је више од 20 пројеката чија је вредност већа од седам милиона евра – рекао је Цветановић.
Истакнута је подршка развоју микро, малих и средњих предузећа. Подршку УСАИД-а је имало 70 фирми, а 17 је добило и грантове за набавку опреме вредне 200.000 долара, док се, у оквиру прекограничне сарадње са Бугарском коју финансира ЕУ, Центар труди да обједини деловање локалних заједница на развоју туризма - повезивањем фестивала, заједничком политиком развоја и нових туристичких производа.
ОТВОРЕНО 500 РАДНИХ МЕСТА
ОВА развојна агенција је одржала више од 200 обука, са око 2.500 учесника, а укупна вредност директне и индиректне подршке малим и средњим предузећима је вредна више од 82 милиона динара. Захваљујући њеним активностима отворено је око 500 нових радних места.
Директорка Центра Драгана Белензада је нагласила да су се бавили и израдом стратешких докумената, а да су њихове пројектне активности биле посвећене и заштити животне средине, енергетској ефикасности и јачању капацитета запослених у једицама локалне самоуправе које се односе на припрему и имплементацију пројеката.
Нови потпредседник Скупштине Центра за развој Јабланичког и Пчињског округа је Слободан Миленковић, градоначелник Врања.

ОДАВДЕ ЈЕ ИЗАШЛА ГРУПА ЉУДИ И ЗАПУЦАЛА: Детаљи ужаса у Вишњичкој бањи, жена убијена, више рањених (ВИДЕО)
У ЛОКАЛУ у Вишњичкој бањи у Београду убијена је једна жена, а рањено још неколико особа, међу којима је и њен муж коме се лекари боре за живот.
30. 09. 2025. у 16:33

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)