НА “ДОБОШУ” ТРИ ЈАВНА ПРЕДУЗЕЋА: У Новом Пазару, после дводневне расправе, договорено - град продаје вишак имовине
СКУПШТИНА Новог Пазара је усвојила одлуку о продаји просторија три јавна предузећа у центру града, као и објекта у којем је тренутно смештена РТВ Нови Пазар по почетној цени од 3,3 милиона евра.
Фото: Н. Кочовић
На јавној лицитацији ће бити понуђене просторије у Улици 28. новембра, где су тренутно смештене управе ЈКП "Водовод и канализација", "Градска топлана" и "Градска чистоћа", укупне површине 282 квадрата, по почетној цени од два милиона евра.
У склопу исте зграде, на продају је и 17 квадрата у којима је тренутно пицерија, по цени од 121.800 евра, као и 58 квадрата које користи један кафеџија, по цени од 474.900 евра. Локални парламент нуди и парцелу од 10,5 ари и зграду од 1.755 квадрата у којој је смештена РТВ Нови Пазар, по цени од 797.000 евра. Поред тога, планиран је и продаја плаца од четири и по ара у Доситејевој улици, за нешто мање од 64.000 евра.
- Продајемо оно што су изградили очеви и дедови, само да бисмо закрпили рупе у буџету - сматра шеф одборничке групе опозиционе СПП Един Зећировић.
Ахмедин Шкријељ из СДА Санџака сматра да је градска имовина потцењена, док члан Градског већа Февзија Мурић тврди да су неке почетне цене, чак, и веће од реалних.
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)