ДЕРБИ ЗАЧЕЉА У ТУРСКОЈ: "Соколови" бране гнездо од "анадолијских орлова"

О. М.

24. 01. 2024. у 11:41

ГАЦИЈАНТЕП дочекује Коњу у 22. колу турске Суперлиге. Утакмциа се игра од 15 часова на Новом стадиону у Гацијантепу.

ДЕРБИ ЗАЧЕЉА У ТУРСКОЈ: Соколови бране гнездо од анадолијских орлова

Домаћи тим је у прошлом колу извукао бод на гостовању Сиваспору иако је губио са 2:0 после 15. минута, а од 81. је играо са десеторицом. Била је то четврта утакмица "соколова" без победе а тај пост коштао их је пада на 15 место са истим бројем бодова (22) колико има и Пендикспор, прва екипа "испод црте", на месту које води у Прву лигу.

Истина, Гацијантеп је пре седам дана победио у шеснаестини финала Купа, екипу Бодрума, а асистент код јединог гола био је српски интернационалац Лазар МАрковић. МАркец није играо у прошлом колу против Сиваспора, а част српског фудбала бранио је МАрко Јевтовић који је замењен на полувремену.

Коњаспор је у сличној позицији као Гацијантеп. Имају два бода мање и налазе се на претпоследњем месту. Нису победили на четири последња кола, али су и они прошли у осмину финала Купа.

Недавно су доживели катастрофалан пораз 1:7 од Фенербахчеа. Ова екипа је сезону почела изврсно, без пораза у прва четири кола, али је после тога уследио пад и девет утакмциа без победе, од кога се никада није опоравила. У гостима имају само једну победу, над Башахшехиром, а управо после те утакмице кола су им кренула низбрдо.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 2,40)