"АКО ПРИМИТЕ ЈЕДНУ, ДВЕ ИЛИ ТРИ, ШТА ЋЕ БИТИ СА ДРУГИМА?" Вучић пред важну вечеру у Бриселу изнео свој предлог решења за Западни Балкан
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић боравиће данас у Бриселу, где ће присуствовати радној вечери коју организују председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен и председник Европског савета Антонио Кошта, саопштено је из прес службе председника Републике.
Фото: Тањуг
Вучић је јуче изјавио да ће на састанку са председницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен предложити идеју да се сви кандидати са простора Западног Балкана приме заједно у ЕУ као пуноправне чланице.
- Мислим да пријем свих земаља Западног Балкана, земаља кандидата, свих заједно као пуноправних чланица, је најбоља идеја. Ако примите, једну, две или три, шта ће бити са другима. Како ћемо се суочити са проблемима. И знам да сви имамо егоистични приступ, али у питању је будућност региона, и још важније, будућност Европе. То је једино што ЕУ може да уради, да нас све заједно прими, без подела. Срби ће се осећати боље, Бошњаци ће се осећати боље, Албанци ће се осећати боље, Хрвати ће... бити ок - рекао је Вучић на панелу под називом "Европска конкурентност у фрагментисаном геополитичком окружењу", који се одржава на Форуму БЕЛТАЛКС у организацији ГЛОБСЕЦ-а.
FOTO: TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
Коментаришући вечеру у Бриселу, Вучић је истакао:
- Имам велики и важан састанак за ову земљу са Урсулом, она организује вечеру, и Антонио Кошта и ја бићемо њени гости, да то тако дефинишемо. Дан након тога, или одмах након тога, враћам се, али не у Београд, већ у Ниш, на југоистоку Србије. И након тога имаћемо два велика отварања, једне италијанске и једне аустријске фабрике у Нишу, то су Аристон и Палфингер - рекао је председник Вучић.
Каже да ће истовремено отворити и друге важне ствари.
- Неке логистичке центре, проширења и ширења научно-технолошких паркова, и најавићемо нове инвестиције постојећих компанија, постојећих фабрика у Нишу, углавном европских, што је за нас важно - рекао је председник Вучић.
Препоручујемо
СРАМНА КАРИКАТУРА: Љиљана Браловић прети да ће она и Кокановић убити Вучића! (ФОТО)
03. 03. 2026. у 19:43
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)