ЛАК ЗАДАТАК ЗА ЛАЈПЦИГ: Гости већ ''спаковали кофере'' за Цвајту
ИЗАБРАНИЦИ Марка Розеа ће у оквиру 25. кола Бундеслиге дочекати Дармштат (15:30).
FOTO: Tanjug/AP
Домаћин је средином недеље завршио своје учешће у Лиги шампиона где га је у осмини финала елиминисао Реал, додуше доста теже него очекивано.
Лајпциг је био достојан ривал мадридском великану током 180 минута двомеча, али на крају је пресудило искуство ''краљевског клуба'' који је прошао даље укупним резултатом 2:1 (1:0, 1:1).
Изабраници Марка Розеа ће сада фокус пребацити на Бундеслигу у којој се боре за пласман у најелитније европско такмичење и тренутно су пети на табели, са бодом заостатка у односу на четвртопласирани Дортмунд.
Форма ''црвених бикова'' налази се у успону, сакупили су десет бодова на последњих пет утакмица, тако да са разлогом имају улогу великог фаворита на данашњем дуелу.
Такође, вреди истаћи да Лајпциг не зна за пораз на последњих 30 утакмица против новопромовисаних тимова у Бундеслиги (27 победа, три ремија) и тешко да ће слабашни Дармштат прекинути тај низ.
Гости су прошле године обезбедили пласман у елиту, али нису се адекватно појачали за Бундеслигу и састав који на располагању има Торстен Либеркнехт једноставно нема квалитет да се такмичи на овом нивоу.
Зацеменитрани су за дно табеле са само 13 освојених бодова, а поред најгоре одбране лиге која је примила чак 58 голова, имају један од најгорих напада са само 24 посгитнуга поготка.
У првом делу сезоне Лајпциг их је савладао са 3:1, а данас можда буде још убедљивији.
НАШ ТИП: 1&3+ (квота 1,45)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца
Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.
13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40
СИН БИВШЕГ СРПСКОГ ФУДБАЛЕРА "ПАО" СА ВИШЕ ОД ТРИ ТОНЕ ДРОГЕ! "Нема даље од овога, ово је Лига шампиона!"
Најновије вести из фудбала - нису уопште класичне фудбалске, већ више припадају "црној хроници".
13. 11. 2025. у 17:46
СРБИ МОРАЈУ ОПЕТ НА ВЕМБЛИ? УЕФА се хитно огласила, и то пред сам почетак утакмице Енглеска - Србија
Најновије вести из европског фудбала су и те како занимљиве. А стижу непосредно пред меч Енглеза и Срба на Вемблију.
13. 11. 2025. у 15:45
Коментари (0)