ОВО СЕ ПОРТУ НИЈЕ ДЕСИЛО СКОРО ПОЛА ВЕКА: "Змајевима" прети најгори пласман у Лиги Португала од 1976. године

О. М.

18. 05. 2024. у 10:32

СПУШТА се завеса на португалску Примеира лигу, а пред последње коло остале су још две непознанице - ко ће у бараж за опстанак (Портимоненсе јури Естрелу и Боавишту) и ко ће између Порта и Браге директно у Лигу Европе, а која од ове две екипе ће морати да игра плеј-оф за пласман у друго по снази европско клупско такмичење.

ОВО СЕ ПОРТУ НИЈЕ ДЕСИЛО СКОРО ПОЛА ВЕКА: Змајевима прети најгори пласман у Лиги Португала од 1976. године

Порто и Брага ће то да реше између себе у данашњем сусрету на стадиону "Мунисипал" у Браги. Домаћину је победа неопходна, а гостима игра и реми пошто има бод више на конту, а осим тога ће кроз осам дана свакако имати прилику за попоравни - у финалу Купа против новог шампиона Спортинга.

Порто би сезону могао да заврши на четвртом месту, што се "змајевима" није десило од 1976. године. Већ сада су обезбедили најгори пласман од 2016. године, пошто не могу боље од трећег места.

С друге стране, Брага је на путу да понови прошлогодишњи успех, али за то ће им бити потребна победа над ривалом кога нису савладали више од две године.

Брага је покупила три огромна бода у прошлом колу, победом од 3:2 у узбудљивој утакмици против Виторије Гимараес, најпријатнијег изненађења сезоне у Португалу. "Арсеналисти" су преокренули почетно вођство Виторије на 2:1, али је у 80. минуту упорни домаћин изједначио.

Брума и Рикардо Хорта су постигли гол у оба полувремена и поништили отварање Бруна Гаспара у 10. минуту, а Рикардо Мангас је постигао гол у 80. минуту и тако поравнао скор. Ипак, важне бодове донео је Рони Лопез у 93. минуту за екипу Федерика Карма.

Била је то четврта победа у последњих пет мечева — са поразом од 3:1 од Бенфике 27. априла.

Брага је на стадиону "Мунисипал" ове сезоне била солидна и непоражена у осам од својих девет мечева од почетка календарске године, са шест победа и два ремија.

Порто је у претходној рунди тешком муком дошао до три бода против градског риввала Боависте која се бори за опстанак иако је сезону почела фуриозним стартом и једно време словила и за кандидата за титулу.

Повели су гости на стадиону "Драгао" средином другог дела игре, али су кола за њих кренула низбрдо само четири минута касније када су остали са десеторицом на терену. ИПак, Порту је требало добрих 15 минута да искористи материјалну предност и изједначи, а победонсони гол се чекао све до осмог миута надокнаде.

"Змајеви" су тако на мишиће сачували ореол непобедивости у последњих шест кола, али ће тај ореол морати да сачувају и данас ако желе да задрже треће место.

Порто је последњи пораз доживео 7. априла од Виторије Гимараес. За разлику од Браге, ова утакмица неће бити крај сезоне за Порто кога за осам дана очекује и финале Купа у коме ће се састати са новим шампионом Спортингом који жели да се домогне "дупле круне".

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ&3+ (квота 1,75)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ХАОС У ПАРТИЗАНУ! Љубимац гробара својевољно напустио екипу пред финале са Црвеном звездом!

ХАОС У ПАРТИЗАНУ! Љубимац "гробара" својевољно напустио екипу пред финале са Црвеном звездом!

Црвена звезда и Партизан у понедељак играју прву утакмицу финала првенства Србије у кошарци, а пред тај дуел дешавају се потпуно неочекиване ствари у табору црно-белих.

01. 06. 2024. у 16:09