ЧАЈКОВСКИ
КОЛИКО је политика затровала спорт могли су се уверити сви који су пратили ОИ у Токију. Поготово један број америчких и британских спортиста није могао да поднесе поразе од конкурената из Русије, па су некоректним изјавама покушавали да оправдају себе, уједно и омаловаже победнике.
Мада се највиши руководиоци међународних спортских организација јавно заклињу "да спорт треба оградити од политике", нису заштититили руске спортисте, јер би се онда замерили моћницима из САД и Британије који у одређеним спортовима имају одлучујућу реч.
Ко је гледао на ТВ Олимпијаду могао је да примети да је 335 руских спортиста због санкција Светске антидопинг агенције наступало под називом Руски олимпијски комитет, а уместо химне изводио се почетак Првог концерта за клавир са оркестром Петра Иљича Чајковског.
Провокацијом против руских спортиста први се прославио неки новинар из Чилеа безобразно питајући тенисера Данила Медведева како се осећа што су Руси на ОИ дошли са "етикетом" превараната.
Да је створена антируска атмосфера видело се и после победе руског пливача Јевгенија Рилова који је освојио злато на 200 метара леђно. Ненавикнут на поразе, узбуђени Американац Рајан Мерфи је изјавио да сумња у поштену победу супарника из Москве, док је британски пливач Дјук Гринбук злобно изговорио "да постоје земље које на државном нивоу подржавају допинг". Бивша двострука олимпијска шампионка у пливању Лили Кинг казала је да је у Токију "много спортиста који не треба да буду ту и да није довољно то што је направљен ребрендинг њихове заставе".
Уместо свађа, Руси су одговорили подизањем културног нивоа противника и публике.
Освајањем златних медаља, укупно 20, дали су могућност свима да слушају бисер класичне мизике великог Чајковског.
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све
НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.
15. 12. 2024. у 12:00
Коментари (2)