ХАЈКА: Атеисти и прогонитељи СПЦ у ЦГ покушaвају да испослују потписивање темељног уговора са НВО ЦПЦ
ДЕКЛАРИСАНИ атеисти, изопштени из православља, прогонитељи Српске православне цркве у Црној Гори, перјанице Социјалдемократске партије, актуелни министри у мањинској Влади - дипломатије (пензионисани) Ранко Кривокапић из Цуца и одбране Рашко Коњевић, пореклом из Зенице, на све начине покушавају да канонски непризнатој ЦПЦ дају статус какав до сада није имала.

Новости
Хоће темељни уговор са овом псеудорелигиозном организацијом чијег је вођу Мираша Дедеића анатемисао васељенски патријарх Вартоломеј!
На све начине желе конфронтацију са СПЦ, верним народом, али и Србијом. На бурној седници Владе Коњевић је "подвукао" да однос државе није дефинисан једино са "ЦПЦ" па је тај уговор потребно што пре потписати, док је његов "старији брат" Кривокапић отишао корак даље и поручио да са "Црквом Србије" не треба потписати Темељни уговор!
Шта је суштина ових притисака? Тандем који покрива два најјача ресора у новој Влади покушава да проблематизује питање имовине СПЦ, као једине канонски признате православне цркве у Црној Гори. Ветар у леђа им даје савезник Мило Ђукановић након недавне посете Цариградској патријаршији где је покушао да изједначи СПЦ која је под Ловћеном присутна вековима са филијалом Удбе на Цетињу - тзв. ЦПЦ.
На потезу је премијер Дритан Абазовић од кога се очекује да "паметно преломи", јер прича коју лансира део његовог извршног тима није била актуелна уочи формирања нове Владе. СПЦ је традиционална црква у Црној Гори, као и Исламска заједница и Римокатоличка црква и тако би требало да остане. Све друго водило би државу у понор. Кривокапић и Коњевић, међутим, настављају да деле лекције о устројству СПЦ како у Црној Гори, тако и ван ње, настојећи да помогну "обнову аутокефалности" по моделу расколника у Украјини.
Препоручујемо

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ПРИЛАЗЕ МУ ЈЕДАН ПО ЈЕДАН: Јоца Амстердам из затвора стигао на сахрану Рутовића (ВИДЕО)
ДА СЕ опрости од Жељка Рутовића стигао је и Сретен Јоцић, познатији као Јоца Амстердам.
07. 04. 2025. у 13:36
Коментари (1)