Јасеновац
АКО има нешто болније и страшније од злочина онда је то његово негирање и правдање злочинаца. Управо то већ девет година ради опскурно удружење из Загреба, названо Друштво за истраживање троструког логора Јасеновац.

Архвиа
Скривајући се иза академских титула тврде да је Јасеновац мит и југокомунистичка измишљотина, где су "заточеници", а не логораши, имали социјално осигурање, слушали опере и након издржане казне због отпора према НДХ отишли кућама.
По њима, надуване су бројке оних који су заувек оставили кости на стратишту, а усташки кољачи који су по окрутности надмашили и нацисте, нису ни постојали. После рата, кажу, комунисти су убили више људи у Јасеновцу него "хрватски домољуби". Те бљувотине објављују у књигама, трују младе генерације које ионако мало знају о ономе што се дешавало у Јасеновцу, најстрашнијем месту патњи и погубљења Јевреја, Срба, Рома, али и
Хрвата који су се супротставили марионетској "држави" злочинца Анте Павелића и његове свите. У својим "научним" радовима уопште не спомињу Србе из силне мржње према патњама недужних људи који су завршили у логору. И за та своја "научна открића" често су добијали и финансијску потпору државе.
Болан је осећај породица жртава Јасеновца када све то читају и кад виде да се мало ко супротставља таквим накарадним тврдњама.
Као, у демократији је све дозвољено, па и ревизија историје и глорификовање највећих злочинаца које је прошли век видео. Тако у Немачкој радикална десница полако осваја власт, а у Италији се све више спомиње Бенито Мусолини. Ревизионистички посао у Хрватској већ су навелико обавили "експерти" из Друштва.
Може ли се нешто урадити? Може се, и те како, у име демократије а не анархије коју стварају такве "удруге" спречити да се шире лажне тезе, да се други пут убијају жртве, а наноси страшан бол њиховим породицама. Шљам остаје шљам, а на демократији је управо то да се онемогући људски олош који је довео до страхота Јасеновца. Иначе, дух из боце поново може да оживи.

РЕШИЛА СТАМБЕНО ПИТАЊЕ НА НЕВЕРОВАТАН НАЧИН: Плаћа кирију нешто више од 700 динара месечно
ДОК ПРОСЕЧНИ станари у кинеском граду Џуџоу (провинција Хунан) плаћају кирију од 100 до 225 евра месечно, 18-годишња радница пронашла је необично решење за стамбену кризу: живи у тоалету продавнице у којој ради.
03. 04. 2025. у 14:56

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

"ЗАНЕМАРИЛА ЈЕ ДЕЦУ, ЧУВАЛЕ СУ ИХ ЦИГАНКЕ" Захар открио зашто је оставио Гоцу Лазаревић
СВАКИ од супружника имао је своју верзију приче.
02. 04. 2025. у 17:21
Коментари (1)