"ДИВЉИ"

Душан Стојаковић

15. 03. 2024. у 08:59

СРБИ се разумеју у све! У фудбал! У тенис! У ко­шарку! У науку! Књижевност! Домаћу и светску политику! Истини за вољу, понеки наши бисери често охрабрују овакав став. Јер кад смо у добру, онда смо сви Тесла! Сви смо Андрић! Сви смо Ђоко­вић! Сви смо Јокић! Сви смо Вучић! Сви смо Путин! Сви смо Трамп! Најбољи! Небески народ!

ДИВЉИ

Новости

Готово невероватни успеси наших појединаца оправдано подижу самопоуздање једне велике, али малобројне нације. И то је добро. Још боље би било када бисмо од наших бисера преузели барем ку­сур врлина. Па, да као Ђоковић, сами против свих, постанемо нај­бољи, полиглоте, богати, а узорни породични људи. Да покушамо у свом послу, али и односу према друштву и заједници да будемо бољи, ако не можемо да будемо најбољи.

Али, авај.

Када се спуштамо са метеорских висина наших величина, враћа­мо се у наше домове, од којих је скоро четвртина направљена на дивље. Без папира. И, често, на местима на којима не би смели да буду, уз обале река, водоизворишта... Обичан свет за то није крив. Жеља да се скућиш је преча од правне процедуре. Није тајна да је спорост и корумпираност бирократије нагнала већину обичних смртника да у протеклих пола века крше на овај начин закон. Док би намирили којекакве таксе, подмитили ћате да им издају папи­ре били би у троструком губитку.

Пет година би чекали. Исто толико би плаћали кирију, а мито и папирологија би им појели по један спрат будућег дома. Велика мука! Пет пута је држава покушавала да реши овај проблем. Сва­ки пут јалово! Тренутно један службеник на столу има више од хи­љаду предмета. Јасно је да је стратегија решавања овог проблема лоша и да се мора мењати. Је ли могуће да после пет неуспешних покушаја не могу да се детектују слабости тих акција и да се једном засвагда реши ово питање?

Одговор се, можда, крије у очевој грдњи сину због лоших оцена: "Да си мање седео на 'Тик-току', могао си да имаш бољи успех".

Зато, надлежни, мало "смањите" друштвене мреже и засучите рукаве!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О ОРЕШНИКУ Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О "ОРЕШНИКУ" Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је да бојеве главе хиперсоничног система "орешник" могу да издрже екстремне температуре, упоредиве са температуром на површини Сунца.

21. 02. 2025. у 14:16

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

БИВША градоначелница Ниша, Драгана Сотировски, која је данас приведена у великој акцији полиције против корупције, са лисицама на рукама доведeна је у зграду Управе криминалистичке полиције у Нишу.

21. 02. 2025. у 13:38

ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: То у Београду није могао видети

ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: "То у Београду није могао видети"

БОГДАН Родић, отац Богдане Ражнатовић, једном приликом говорио је о најмлађој ћерки која је данас удата за Вељка Ражнатовића. Богдан је тада навео да је одмах на почетку везе скренуо пажњу Вељку пажњу на то каква је његова Богдана.

22. 02. 2025. у 12:26

Коментари (0)

МОРАЈУ ДА ПРИЧАЈУ СРПСКИ! ЈА МОГУ ДА ПОБЕГНЕМ, АЛИ НАТАЛИЈА... Никола Јокић о жени, деци, приватном животу