ТРАГЕДИЈА ЈЕРМЕНА ДОБИЛА ЛИЦЕ: Слична тишина пратила и српске колоне пре 25 година

Вук Мијатовић

17. 11. 2020. у 11:10

КАДА су на друштвеним мрежама освануле слике километарских колона избеглица које напуштају Нагорно-Карабах и, у тихом бесу и очају, иду према Јерменији, наизглед далек сукоб, који се за нас дотада углавном одвијао на страницама дневних новина, изненада је постао застрашујуће стваран и близак.

ТРАГЕДИЈА ЈЕРМЕНА ДОБИЛА ЛИЦЕ: Слична тишина пратила и српске колоне пре 25 година

Новости

Трагедија јерменског народа добила је лице.

Било је то лице наших рођака, пријатеља, познаника који су се пре двадесет пет година нашли у истој таквој колони и на тракторима и старим аутомобилима кренули према Србији. У сличној тишини и очају, као њихова јерменска браћа по несрећи, у неверици, суочени не само са равнодушношћу целог света, већ и са неразумевањем у свом народу код кога су, у Србији, тражили спас.

Тишина која је обавила ове две колоне није била само тишина поражених и очајних људи. То је тишина света који не жели да чује за њихову трагедију, а и када би чуо не зна шта би са њом. Трагедија Срба из Крајине никога није занимала јер је била трагедија народа проглашеног кривим. Трагичне судбине и несрећна лица појединаца из колоне нису се нашли на насловним странама светских новина.

Ни трагедија Јермена не уклапа се у ударне теме западних медија. За већину земаља са запада то је само сукоб два несрећна племена са обода Европе, за које би та Европа волела да су мало дубље у Азији. На безбедној "друштвеној дистанци". Неки медији подсећају да су и Азери из Нагорног Карабаха деведесетих година морали да напусте домове. Ваљда желе да кажу да су Јермени, као некада Срби из Крајине, добили шта и заслужују. И да је зато у реду да не видимо како пале своје домове које напуштају, како ископавају своје мртве, како скидају звона са својих цркава. И да је у реду да нас не буде брига.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.

15. 12. 2024. у 13:55

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.

15. 12. 2024. у 12:00

Коментари (1)

ЊИХ ДВОЈИЦА СУ У БОЛНИЦИ: Обрадовић забринуо гробаре после пораза од Будућности