НАШЕ ЦРКВЕ И МАНАСТИРИ НА КОСМЕТУ СУ У СТРАШНОЈ ОПАСНОСТИ: Огласио се Петар Петковић након напада на цркву Свете Петке
ДОК поједини из Приштине шаљу писма УНЕСКУ и говоре како је српска културна баштина, да су цркве и манастири, заштићени на простору Косова и Метохије, ова реалност укључујући и овај последњи напад на цркву Свете Петке, показују да није тако и демантују све оне, који би да представе другачију слику живота на Косову и Метохији.
Фото: Танјуг/Тара Радовановић
Ради се о томе да су наше цркве и манастири итекако угрожени и под страшном опасношћу, посебно због албанског екстремизма који је резултат агресије, обмане и речи које долазе из Приштине. Сваки пут када имамо антисрпску реторику из Приштине, то се одмах прелива на терен и имамо нападе на наше цркве, наше храмове и на наше људе и њихову имовину.
Ово је јуче обилазећи општину Исотк у Метохији казао Петар Петковић, директор Канцеларије за Косово и Метохију. Он је додао да ће држава Србија учинити све да представи и међународној заједници и јавности у каквом проблему се налази СПЦ, каква је опасност, пре свега за наше храмове, цркве, поготово оне које се налазе на УНЕСКО-вој листи и да није тачно то да Дечани, Пећка Патријаршија, Грачаница, Богородица Љевишка треба да буду скинути са листе угрожених објеката на простору КиМ.
- Мора да се појача присуство КФОР-а и свих оних који обезбеђују све те цркве и манастире, а знамо да само сада обезбеђује искључиво КФОР, а тражимо да се појача безбедност и осталих цркава и манастира јер видимо шта се дешава.Важно је да сачувамо наше цркве, наше манастире, имовину СПЦ, јер то наше културно благо, благо државе Србије мора да буде заштићено. УНЕСКО мора да води рачуна о томе заједно са државом Србијом – нагласио је директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић.
Препоручујемо
ИСПУЊАВАМО ОБЕЋАЊЕ О ИСПЛАТИ НОВЧАНЕ ПОМОЋИ: Петар Петковић у дводневној посети Космету
24. 05. 2021. у 17:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)