ОГЛАСИЛА СЕ ЕПАРХИЈА РАШКО-ПРИЗРЕНСКА: "Литургије у Милошевићевим црквама" - још једна у низу Куртијевих увреда и лажи
НЕДАВНА изјава премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија у Бриселу о "служењу литургија у Милошевићевим црквама" још је једна у низу увреда и лажи којима косовске институције крше основна верска права Српске православне цркве, саопштила је вечерас Епархија рашко-призренска.
Фото АП
Епархија је у објави на Твитеру оценила да њихови односи и односи српских политичких тела на КиМ са институцијама косовских Албанаца никада нису били толико лоши.
- То је додатни разлог да међународна заједница треба да заштити наш народ и Цркву од дискриминаторног понашања и токсичне реторике Приштине - поручила је Епархија.
Како се наводи, црква и земљиште на коме је она подигнута власништво су СПЦ по одлуци Апелационог суда из 2017. године у Приштини.
- Оптуживање СПЦ због служења литургије у Приштини уз највулгарније изјаве и претње као и скрнављење верског објекта политичким графитима, и то у присуству косовске полиције, додатни су показатељи правног безакоња у друштву у коме се не поштују ни верске слободе, ни судске одлуке - поручила је Епархија рашко-призренска.
Препоручујемо
ЧЕКУ ТВРДИ: Посебене јединице полиције лажне државе штите српске цркве
12. 06. 2021. у 16:36
ПОДМУКЛИ МАНЕВАР ПРИШТИНЕ: Албанци покушавају да на српској створе своју историју
22. 05. 2021. у 20:50
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)