ПАРЛАМЕНТ ПРВИ ПУТ БЕЗ АЛБАНАЦА: На поновљеним изборима у Великом Трновцу, код Бујановца, представници мањине нису добили довољно гласова
ПРВИ на листи Коалиције Албанаца долине Шаип Камбери није успео да избори посланичко место у новом сазиву Скупштине Србије, пошто је на други пут поновљеним изборима у Великом Трновцу, код Бујановца, освојио 598 гласова, а за освајање мандата било му је потребно 611 гласова.
Фото: Танјуг/Раде Прелић
Тако сада први пут после 15 година неће бити ниједног албанског посланика у Скупштини Србије.
Камбери је за Кљан Косова оценио да је то последица подела међу албанским партијама, додајући да су то урадили, како је навео, "ђаволи из редова Албанаца".
Камбери је рекао да је шест гласова у Великом Трновцу, где живе Албанци, добила Социјалистичка партија Србије и да је било још 10 неважећих гласова.
На другом поновљеном гласању на парламентарним изборима на бирачком месту 6 у Бујановцу (Велики Трновац) у петак, највише гласова освојила је листа Коалиција Албанаца долине - 598 док је СПС освојила шест, саопштила је "Црта". Следе листе "Албанска демократска алтернатива" са два гласа и листа "Милош Јовановић - Нада за Србију" са једним освојеним гласом. Преосталих 15 изборних листа нису освојиле ниједан глас. Неважећих листића било је 10. Гласало је укупно 618 од 1.089 бирача са правом гласа, односно 56,7 одсто, што је мање него на претходно поновљеном гласању, када је забележена излазност од 64 одсто.
"Црта" наводи да је поновљено гласање обележила атмосфера неповерења међу члановима бирачког одбора, која је резултирала и повременим вербалним сукобима и краћим прекидом гласања. Забележене су и поједине неправилности, али су оне значајно мањег обима од оних које су примећене на претходном поновљеном гласању, 28. априла. Током дана посматрачи "Црте" су забележили покушаје кршења процедура од стране појединих бирача који су хтели да гласају више пута, затим да гласају иако се не налазе у бирачком списку, али је бирачки одбор успео да их у томе спречи. Бирачки одбор је спречио и један покушај гласања са туђом личном картом.
НЕПРАВИЛНОСТИ
"Црта" је саопштила да су забележени и случајеви да поједини бирачи нису могли да гласају јер су се нечији потписи нашли на њиховим местима у изводу из бирачког списка. Повремено су на бирачком месту била неовлашћена лица, док је током целог дана испред бирачког места било приметно окупљање и задржавање већег броја непознатних људи.
Препоручујемо
ПОНОВЉЕНИ ИЗБОРИ У ВЕЛИКОМ ТРНОВЦУ: Камбери добио посланички мандат
29. 04. 2022. у 18:46
ПОНАВЉА СЕ ГЛАСАЊЕ У ВЕЛИКОМ ТРНОВЦУ? Наставља се изборни процес започет 3. априла
09. 05. 2022. у 14:24
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ ОРБАНА: Ситуација је опасна, Европа је на прагу рата
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ситуација опасна и да је Европа на прагу рата.
15. 11. 2025. у 18:52
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (1)