ВУЧИЋ СЕ САСТАО СА АБАЗОВИЋЕМ: Разговор о потенцијалима иницијативе Отворени Балкан (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић састао се данас са председником Владе Црне Горе Дританом Абазовићем.
Фото: Принтскрин/ buducnostsrbijeav's profile picture buducnostsrbijeav
- Са председником Владе Црне Горе Дританом Абазовићем разговарао сам о перспективама нашег региона, актуелним питањима, као и о потенцијалима иницијативе Отворени Балкан - објавио је Вучић на свом Инстаграм профилу, уз фотографије са састанка.
Самит регионалне иницијативе Отворени Балкан у Охриду свечано је отворен данас. Самиту присуствују председник Србије Александар Вучић, премијери Северне Македоније и Албаније Димитар Ковачевски и Еди Рама, као и званичници Црне Горе и БиХ, премијер Дритан Абазовић и председавајући Савета министара БиХ Зоран Тегелтија.
На самиту ће бити потписано више споразума и меморандума о сарадњи у области високог образовања, туризма, културе и пореских служби.
У Охриду ће, како је најављено, бити потписан Споразум о сарадњи на ЗБ у области међусобног признавања диплома и научних оцена издатих на високошколским установама и другим институцијама и Меморандум о разумевању о сарадњи у области туризма.
Такође, биће потписан Меморандум о разумевању о културној сарадњи на ЗБ и Меморандум о разумевању о сарадњи пореских управа на ЗБ.
Предвиђене су две пленарне сесије у области туризма и културе.
Препоручујемо
ВУЧИЋ ПРЕДЛАЖЕ: Следећи састанак иницијативе Отворени Балкан нека буде у јужној Србији
08. 06. 2022. у 10:42
СНАЖНА ПОРУКА ВУЧИЋА ИЗ ОХРИДА: Борићемо се за бољи живот грађана
08. 06. 2022. у 10:13 >> 15:36
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (1)