РАСЕЉЕНИМ СРБИМА НЕ ДАЈУ ДА ОБЕЛЕЖЕ СЛАВУ: Нови терор Приштине и Аљбина Куртија
ГРУПИ од 50 верника, Србима расељеним са простора општине Сува Река забрањено је да сутра присуствују манастирској слави, празнику Свете Тројице у Мушутишту, саопштила је данас Канцеларија за Косово и Метохију.
Фото: Архива Новости/Н. Скендерија
- Овакав гест представника Приштине јасно показује да Срби нису добродошли на простор Косова и Метохије ни славу да обележе и гробове да посете, а камо ли да им се гарантује безбедан повратак у етнички очишћеним срединама - наводи Канцеларија за КиМ.
Представници Привременог органа и организатори пута су, наведено је, уредно, још 8. јуна обавестили припаднике полиције тзв. Косова да група расељених верника жели да у Мушутишту 12. јуна обележи храмовну славу и присуствује сечењу славског колача на остацима и развалинама Цркве Свете Тројице.
Међутим, стигао је негативни захтев на њихову молбу да им полиција пружи безбедносну подршку без које је немогућа реализација пута у овој чисто албанској средини и они су тако онемогућени да посете своју постојбину и присуствују слави, што су годинама уназад чинили, навела је Канцеларија за КиМ.
За расељене Србе који су до 1999. године живели у Сувој Реци, а коју су не својом вољом морали да напусте, "обилазак остатака храма и присуство на храмовној слави представља велико духовно окрепљење".
- Коме сметају верници и ходочасници и за кога они представљају опасност? Реч је о још једном терору и иживљавању Аљбина Куртија преко његових полуга власти у Приштини који не жели да на КиМ буде нити једног Србина - оценила је Канцеларија за КиМ.
Како је саопштено, колико год се Београд трудио да гради мостове сарадње, овакав однос власти привремених институција у Приштини према преосталим Србима или повратницима, то обесмишљава и у темељима поткопава.
БОНУС ВИДЕО - БОГАТСТВО ЈЕ САМ СТЕКАО И ОСТАВИО СВОМ ОТЕЧЕСТВУ: Пре 219 година рођен је Капетан Миша
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (4)