"ОЧЕКУЈЕМ ОД ЕУ ДА УТИЧЕ НА ПРИШТИНУ": Вучић о детаљима разговора са Чен Бо
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић је нагласио да је замолио амбасадорку Кине Чен Бо да се данас састану како би је упознао са ситуацијом на Косову и Метохији уочи састанка у Бриселу у оквиру дијалога Београда и Приштине, уз посредовање Европске уније.

Фото: Принтскрин/buducnostsrbijeav
Вучић је рекао да Србија остаје посвећена дијалогу као једином начину за изналажење решења за питање КиМ и да тражи да Приштина испуни оно што је договорено, саопштила је Служба за сарадњу с медијима председника републике.
- Девет година им не пада на памет да формирају Заједницу српских општина. Очекујемо од ЕУ и западних партнера да утичу на Приштину да озбиљно и одговорно испуне обавезе, као што је Србија то урадила - рекао је председник Вучић наглашавајући да Србија неће признати једнострано проглашену независност тзв. Косова.
Амбасадорка Чен је истакла да Кина поштује суверенитет и територијални интегритет Србије и да се залаже за проналажење решења у оквиру дијалога, под окриљем Резолуције 1244.
- Кина разуме и подржава све легитимне захтеве српске стране, укључујући и оне по питању заштите легалних права српског народа на Косову и Метохији - рекла је амбасадорка Чен.
Председник Вучић је истакао да ће Кина увек имати подршку Србије суверенитету и територијалном интегритету земље.
- Сматрамо да је то једина политика која је у складу са међународно правним нормама. Све друго изазива проблеме, нестабилност и турбуленције у свету, које никоме нису потребне - истакао је председник Вучић.
Председник Вучић и амбасадорка Чен разговарали су и о текућим и планираним српско-кинеским пројектима.
Вучић је рекао да нико у Србији неће заборавити пријатељску помоћ председника Сија за Железару у Смедереву.
Председник Србије је изразио наду да ће за све текуће пројекте бити поштована договорена динамика у реализацији, наведено је у саопштењу.

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (124)