ПЕТКОВИЋ: Јеремић признао да су му дража документа Приштине
ЧЛАН Председништва СНС-а Петар Петковић саопштио је да је Вук Јеремић данас признао да за њега српске личне карте не значе ништа и да су му дража документа Приштине.
Фото: Танјуг
Петковић је тако реаговао на изјаву председника Народне странке да је једини уступак у последњим преговорима са Приштином направио Београд, одлуком да призна документа самопроглашеног Косова, а да заузврат није добио ништа.
- Пропали политичар Вук Јеремић данас је признао оно што смо одавно и знали, да за њега српске личне карте не значе ама баш ништа и да су му дража документа Приштине. Зато нека упамти – српски народ у покрајини ће председника Александра Вучића запамтити као некога ко је сачувао српске личне карте на КиМ, а Јеремић ће остати упамћен као једини српски политичар коме су приштински медији захваљивали на читавој насловној страни! Нема сумње да би се Јеремић одрекао и српских личних карата и регистарских ознака и свега српског на КиМ, баш као што је његова Влада 2011. признала и косовске личне карте и увела термин „РКС“ у споразум - наводи се у саопштењу Петковића.
Док се Јеремић питао за Косово и Метохију, како је рекао Петковић, више од половине земаља чланица УН признало је сецесију Косова.
- Својим катастрофалним питањем пред Међународним судом правде довео је до одлуке тог суда која води ка легитимизацији такозване косовске независности, због чега му и дан-данас захваљују у Приштини. Управо се на Јеремићеве „заслуге“ позивао и Аљбин Курти током последње рунде дијалога у Бриселу. О његовој бризи за Србе на КиМ најбоље говори чињеница да за њега они нису постојали док је по најлуксузнијим хотелима по САД пио најскупља вина и палио најскупље томпусе, али их се сетио сада када би на муци нашег народа на КиМ поново покушао, наравно без успеха, да се докопа власти - навео је Петковић.
Он је поручио да се док је председник Александар Вучић на власти наставља борба за присуство државе Србије на Косову и Метохији.
- Борићемо се да сачувамо и српске личне карте и српске регистарске таблице, а пре свега борићемо се да сачувамо српски народ који живи на КиМ и пре свега ћемо се борити да сачувамо мир и стабилност - поручио је Петковић.
Препоручујемо
ПЕТКОВИЋ ПОРУЧИО: Курти узалуд покушава да постави некакве нове услове и уцене
26. 08. 2022. у 19:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)