КУРТИ ЈЕ ОТИШАО КОРАК ДАЉЕ: Антисрпски режим у Приштини након укидања права Србима ударио и на патријарха

Новости онлине

26. 12. 2022. у 16:57

ИЗ СРПСКЕ листе су данас поручили да је Куртијев антисрпски режим, након укидања свих права Србима на КиМ, отишао корак даље, спречавајући поглавара Српске Православне Цркве патријарха Порфирија да буде са својим верним народом и у својој цркви.

КУРТИ ЈЕ ОТИШАО КОРАК ДАЉЕ: Антисрпски режим у Приштини након укидања права Србима ударио и на патријарха

Фото: Профимедиа

- У дану када хришћани по Грегоријанском календару прослављају Божић и моле се за мир, Аљбин Курти и његове слуге не дозвољавају да патријарх српски буде уз свој народ, и још једном својим ауторитетом позове на мир и суживот на овим просторима - наводе из Српске листе.

Наводи се да је лако схватити револт и огорченост сваког православца због ове срамне и ничим изазване одлуке.

- Српска листа најоштрије осуђује овај сраман чин диктаторског режима у Приштини и позива све који се сматрају борцима за људска права да подигну глас и осуде овакво понашање репресивног режима у Приштини - истакли су из Српске листе.

Даље кажу да сви лицемери који говоре о слободи кретања на северу имају прилику сада да јавно осуде укидање права на слободу кретања од стране Аљбина Куртија српском народу, па чак и патријарху српском господину Порфирију.

- Ћутање на ово грубо кршење основних права српског народа биће мрља на образу међународне заједнице и поборника и бораца за људска права - закључују из Српске листе.

БОНУС ВИДЕО: Кфор и Еулекс довели Куртијеве Росу специјалце са снајпером у Лепосавић!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАСТРАШУЈУЋЕ: Удар Искандера убио 70 припадника ВСУ, објављен снимак (ВИДЕО)

ЗАСТРАШУЈУЋЕ: Удар Искандера убио 70 припадника ВСУ, објављен снимак (ВИДЕО)

РУСКА војска је нанела удар оперативно-тактичким ракетним системом „Искандер“ на камп за обуку украјинских снага у Сумској области, при чему је, према наводима Министарства одбране Русије, убијено до 70 припадника Оружаних снага Украјине (ВСУ), укључујући 20 инструктора.

20. 05. 2025. у 21:12

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (1)

ТУКАО МЕ ЈЕ И ПОНИЖАВАО ОД ПРВОГ ТРЕНИНГА! Дамир Докић је умро, ово је ћерка Јелена рекла о њему