"ТО ЈЕ ЗА НАС ВЕЛИКА СТВАР" Вучић пре састанка са Србима са КиМ - Данас смо први пут добили нешто што се односи на наша права
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је вечерас да смо први пут добили нешто што се односи на наша права.
Фото: Принтскрин Пинк ТВ
Он каже да први пут имамо нешто што се не односи само на албанску и НАТО страну, и да смо се до сада везивали за документ потписан између Расмусена и Тачија.
- Данас смо први пут добили нешто што се односи на наша права, и да без сагласности локалних Срба не може бити присуства приштинских снага на северу КиМ. То је за нас велика ствар, као и чињеница да смо успели да сачувамо у тексту реч барикада.+
Каже и да ће се борити са Србе на КиМ, и да је увек био уз њих, а што се тиче веровања западним предлозима рекао је да немамо алтернативу.
- Шта је алтернатива, да се поубијамо са свима. И ово је први пут да се нисмо склањали, и да се нисмо померили. Ви знате шта је на овом месту. Цео генералштаб, сви смо спремни да помогнемо нашем народу. Али није нам ваљда циљ да не сачувамо мир. Али ја ћу прихватити сваку одлуку, и прихватио сам тај терет. За мене је Косово и Метохија Србија, и никада неће бити ништа друго. Они су моја браћа и сестре. Биће ово тешко и дуго вече. Ја мислим да ће они тражити да буде без присуства новинара, па ћете их питати накнадно ако тако буде - рекао је Вучић.
Препоручујемо
ВУЧИЋ ЗАМОЛИО ДА СЕ СРБИ ПОВУКУ СА БАРИКАДА: Председник креће хеликоптером у правцу административне линије
28. 12. 2022. у 16:56 >> 17:08
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)