МИНИСТАР ВУЧЕВИЋ ОБИШАО ПРВУ БРИГАДУ КОПНЕНЕ ВОЈСКЕ: Уверен у њихову спремност да изврше све задатке који им се нађу на путу

Новости Онлајн

13. 02. 2023. у 13:31

ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар одбране Милош Вучевић обишао је данас јединице Прве бригаде копнене војске у новосадским касарнама „Тврђава“ и „Југовићево“.

МИНИСТАР ВУЧЕВИЋ ОБИШАО ПРВУ БРИГАДУ КОПНЕНЕ ВОЈСКЕ: Уверен у њихову спремност да изврше све задатке који им се нађу на путу

Фото: Принтскрин/Инстаграм/milosvucevic_odbrana

Министра Вучевића дочекао је командант Копнене војске генерал-потпуковник Милосав Симовић, а командант Прве бригаде копнене војске бригадни генерал Зоран Насковић информисао је министра одбране о стању у тој бригади и о задацима који је очекују у наредном периоду.

Министар Вучевић разговарао је са припадницима Прве бригаде и уверио се у њихову спремност, обученост и мотивисаност да изврше све задатке који се пред њих поставе.

Током обиласка касарне „Тврђава“, министру Вучевићу представљени су радионички капацитети логистичког батаљона и приказан технолошки процес конзервације наоружања.

У касарни „Југовићево“ министар одбране присуствовао је обуци професионалног састава и војника на добровољном служењу војног рока на оклопно-извиђачким аутомобилима БРДМ-2, затим обуци на самоходном ракетном систему за ПВД стрела С-10М и на тренажеру за обуку оператора на том систему, као и обуци јединица везе на системима телекомуникација. Такође, министар Вучевић присуствовао је и приказу обуке извиђача током извршења препада на елементе борбеног распореда непријатеља.

БОНУС ВИДЕО: ВОЈСКА СРБИЈЕ У НАЈВИШЕМ СТЕПЕНУ БОРБЕНЕ ГОТОВОСТИ -  Хитно се огласио министар одбране

(nsuzivo.rs)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ: Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)

РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.

17. 04. 2025. у 15:25

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ: Пут одрживог развоја