ВУЧИЋ О ИЗЛАСКУ НА БИРАЛИШТА: Расписујем парламентарне изборе следеће недеље, биће одржани 17. децембра

Танјуг

25. 10. 2023. у 20:39

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић најавио је данас да ће расписати парламентарне изборе током следеће недеље, а да ће се они одржати 17. децембра.

ВУЧИЋ О ИЗЛАСКУ НА БИРАЛИШТА: Расписујем парламентарне изборе следеће недеље, биће одржани 17. децембра

Фото: Shutterstock/Илустрација

Вучић је за РТС рекао да ће, на основу законске процедуре, расписати изборе на образложен предлог Владе у наредним данима.

-Пре тога ће председник Народне скупштине расписати локалне изборе, у 60 и нешто јединица локалне самоуправе на територији Србије, рекао је Вучић за РТС.

Како је рекао, после тога ће уследити расписавање покрајинских избора.

-Видим да су сви у ниском старту и да су све могуће расправе кренуле, поручио је Вучић.

БОНУС ВИДЕО - УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу

УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"

РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.

29. 10. 2025. у 17:43

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ РАКА ДОЈКЕ: Значај превенције и раног откривања