ОВАКО ЈЕ ЛАЗАНСКИ ГОВОРИО О КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Не могу Срби да изгубе све, прекршени су сви међународни закони

Novosti online

25. 11. 2023. у 21:22

АЛБАНЦИ не прихватају ништа, никакав компромис, говорио је још 2019. године за руске медије тадашњи амбасадор у Моксви Мирослав Лазански.

ОВАКО ЈЕ ЛАЗАНСКИ ГОВОРИО О КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Не могу Срби да изгубе све, прекршени су сви међународни закони

Фото: Принтскрин ХРТ

- Они траже да Србија призна (тзв.) Косово после свих кршења међународног права ратом 1999, агресијом на Србију. Ми бисмо том конвалидацијом признавања резултата тог рата били такође учесници кршења међународног права. Ми тражимо компромис, тражимо да Срби исто нешто добију. Не могу Срби да изгубе све на Косову (и Метохији). Није Косово (и Метохија) само питање територије, то је и питање имовине. Имате имовину Српске православне цркве, имовину државе Србије која је годинама улагала, приватну имовину итд. И сад то све неко да узме и каже „пуј пике, не важи“? Бадинтерова комисија је говорила о стварању независних држава по републичким границама, а не по границама аутономних покрајина. Дакле, у ком год аспекту узмете, видите да су прекршени сви међународни закони и све одлуке. Хелсиншка повеља, принципи немењања граница силом… И? Границе Југославије су промењене силом. Хелсинки, ОЕБС? Мени је то празна прича - говорио је Лазански за Балканист ТВ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: Није довољно јак! Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.

06. 08. 2025. у 16:06

Коментари (0)

АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: Не могу да верују шта се десило на утакмици Црвене звезде у Пољској и после ње