"НАСТАВЉА СА КАМПАЊОМ ЛАЖИ": Петковић - Курти нападом на Београд жели да скрене пажњу са ситуације на КиМ
ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је данас да премијер и министар унутрашњих послова привремених приштинских институција, Аљбин Курти и Џељаљ Свечља, желе да, вербалним нападом на Београд и помињањем догађаја из Бањске од 24. септембра, желе да скрену пажњу са лоше економске ситуације и бројних ватрених обрачуна у покрајини.

Фото: Принтскрин
- Још једном, могли смо сви да видимо како Курти и Свечља покушавају да обману целокупну јавност, посебно међународну, позивајући се на трагични догађај 24. септембра у Бањској, не би ли оптужио председника Вучића, државу Србију и Војску Србије за умешаност у овај догађај - рекао је Петковић на конференцији за новинаре.
Он је додао да су председник Вучић, органи Републике Србије и он сам, одговарали на неистине "које долазе из уста Џељаља Свечље".
- Он је данас покушао да прикрије катастрофалну економску и привредну ситуацију и чињеницу да готово сваког дана имате бројна упуцавања и у Приштини, и у другим градовима где углавном живе Албанци јужно од Ибра. Зато користи тему Бањске, напад на председника Вучића, да избегне конкретне кораке који иду ка формирању ЗСО. Тај човек, Курти, који лаже и обмањује, не жели нормализацију односа, већ нове кризе и нападе на северу КиМ - истакао је Петковић.
Он је негирао Куртијеве тврдње да Милан Радоичић "спрема напад на КиМ".
- Чули смо га данас да се Радоичић, Београд спремају за нове нападе на Косову и Метохији. Нема никаквог напада. После Бањске, три пута је смањен број српске војске око административне линије. Курти наставља са кампањом лажи и нападима на председника Вучића и Београд, јер тако избегава обавезе које има из дијалога. Није ни чудо што Курти говори како је изгубљено време у Бриселу, него би са Рашићем да пише нови статут српских општина - поручио је Петковић.
БОНУС ВИДЕО: "ОТИСАК" Министарка Даница Грујичић у подкасту "Новости" о свим важним темама
Препоручујемо

"КУРТИ ЛАЖЕ И ОБМАЊУЈЕ" Петковић: Бранићемо српски народ и наставићемо да чувамо мир и стабилност
23. 12. 2023. у 13:59 >> 14:34

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

"Лекари су Саши Поповићу дали морфијум и тако је умро - није осетио ништа, заспао је! Сада ме дозива по кући"
"ЧЕСТО га сањам, није било тог сна где је он изгледао као у ово последње време када је био болестан, увек га сањам из времена када смо нас двоје почели да се забављамо и кад смо се венчали. Тада је имао ону косицу мало дужу и округле мало веће наочаре и сањам га како је расположен, насмејан, ведар и трчи-јури на све стране."
09. 08. 2025. у 12:05
Коментари (0)