ВУЧИЋ УНЕО БАДЊАК У ПРЕДСЕДНИШТВО, ПА УГОСТИО СРПСКУ ДЕЦУ ИЗ МАКЕДОНИЈЕ: Срећан Божић свима, посебно нашем страдалном народу на КиМ (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић примио је данас, на Бадњи дан, 6. јануара, децу српске националности из Републике Северне Македоније, која бораве у посети Београду поводом божићних празника.
Фото: Танјуг/Страхиња Аћимовић
Том приликом, председник је разговарао са децом и поделио божићне пакетиће.
Председник Вучић прво је унео бадњак у Председништво, након чега је запалио свећу.
Фото: Принтскрин
По уношењу бадњака започела је литургија.
Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović
Вучић са српском децом из Северне Македоније
Председник је на почетку пожелео свима добродошлицу.
Фото: Танјуг/Страхиња Аћимовић
- Драга децо и учитељи, васпитачи, наставници. Хвала вам што сте данас у Београду, у Србији. Свима који долазите из Скопља, Куманова, Битоља, Тетова, срећан сам што на Бадњи дан могу да вас угостим. Чини ми се да је владика Николај Србима најбоље описао Божић - рекао је Вучић, након чега је прочитао речи владике Николаја.
Фото: Танјуг/Страхиња Аћимовић
- Желим да упутим честитке за Божић, нашем народу у Републици Српкој, Црној Гори, БиХ, а пре свега нашем страдалном народу на делу Србије, КиМ, и хвала вам што чувате српско име и презиме, спрска огњишта, српску кућу. Желим свима срећу и радоснију годину него што је била 2023 - рекао је председник.
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (80)