СВЕЧЉА СЕ ХВАЛИ ТЕРОРИСАЊЕМ СРБА: Затворили смо три општине из српског система, приведено па пуштено седам особа
МИНИСТАР лажне државе Косово, односно тзв. косовске полиције Џељаљ Свечља „похвалио“ се на Фејсбуку да је заједничком акцијом полиције, тужилаштва и тзв. обавештајне агенције.
фото д.з.
Како је навео, полиција данас затворила "паралелне структуре Србије које су деловале у оквиру Косова".
- Затворена је илегална општина Пећ у Гораждевцу, општина Исток у Осојану и општина Клина у Видањи - навео је министар полиције тзв. Косова Џељаљ Свечља, који се на друштвеним мрежама хвали свим једностраним и насилним акцијама усмереним против Срба.
Истовремено, из косовског тужилаштва саопштено је да је приведено, па пуштено седам особа „после разговора у полицији“.
- Држали су нас на испитивању више од два сата. Претходно су у девет сати упали у просторије Привременог органа општине Исток у Осојану, где су до три сата поподне претресали, однели су сву документацију и опрему, а нас троје, колико нас је било ту, одвели су на испитивање које је трајало дуже од два сата - казао је "Новостима" Коста Белошевић, председник Привременог органа општине Исток, са седиштем у Осојану.
На питање да ли су их у полицији физички малтретирали, Белошевић каже да нису, али да су их припадници тзв. косовске полиције провоцирали.
Подсетимо, тзв. косовски специјалци наоружани дугим цевима јутрос су упали у просторије привремених органа метохијских општина Пећ, Исток и Клина одакле су одузели сву документацију и опрему, а објекте затворили. Председнике Привремених органа и чланове, њих седморо, су привели на вишесатни информативни разговор, а некима од њих су одузели и мобилне телефоне.
Препоручујемо
СКИНУТА ЗАСТАВА СРБИЈЕ: Тзв. косовска полиција упала у просторије општине Пећи (ВИДЕО)
02. 02. 2024. у 11:18
ЗАБРАНА ДИНАРА ЈЕ ЕСКАЛАЦИЈА: Амбасада Србије у Берлину - ЕУ је против
02. 02. 2024. у 16:07
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)