КУРТИ РУКОВОДИ ПРОГОНОМ СРБА: Председник Вучић истакао - од 2021. број етничких мотивисаних напада повећан 300 одсто

Татјана Марковић

08. 02. 2024. у 21:44

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говори на седници Савета безбедности Уједињених нација, а поводом ситуације на Косову и Метохији.

КУРТИ РУКОВОДИ ПРОГОНОМ СРБА: Председник Вучић истакао - од 2021. број етничких мотивисаних напада повећан 300 одсто

Фото: Принтскрин

Вучић је истакао да од Куртијевог доласка на власт 2021. године, на Косову и Метохији је регистровано укупно 669 етничких мотивисаних напада, што је повећање од 300 одсто.

- Курти руководи прогоном Срба, међу инцидентима који су се десили су и драматични случајеви полицијских пребијања и малтретирања Срба, и брутално пуцање на Драгишу Гаљка и још четворицу Срба - истакао је у свом говору у Њујорку председник Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!

ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!

ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо изјавио је данас да ће на самиту ЕУ - Западни Балкан говорити у корист Србије, као и да оно што ЕУ ради Србији нема везе са здравим разумом и да је кажњавају због њених суверених ставова.

17. 12. 2025. у 15:34

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (56)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?