ЈЕЗИВА СТАТИСТИКА НАСИЉА НА СРБИМА НА КИМ Вучић: Од доласка Куртија на власт, била 494 етнички мотивисана напада на Србе
29. 03. 2024. у 18:39
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да је од доласка Аљбина Куртија на власт 2021. године, Приштина непрестано предузимала ескалаторне потезе и да је од тада било 494 етнички мотивисана напада на Србе и српску цркву.
U prevodu skoro svaki drugi dan je bio po jedan napad na Srbe. Pravi primerak zapadnih standarda u oblasti ljudskih prava.
Ovo je mnogo veliki broj napada na Srbe a Eu cuti.
Krajnje je vreme da Kurti prekine maltretiranje našeg naroda na KIM.
Vreme je da Evropa smiri svoje čedo Kurtija koje svakodnevno maltretira srpski narod na KIM.
Poražavajuće je to što evropska zajednica ostaje nema i time podstiče Kurtija da nastavi dalje sa maltretiranjem Srba.
Priština neprekidno sprovodi zastrašivanje Srba, s ciljem da ih primora da napuste KiM.
Svi znamo da veoma svet neće ništa da uradi povodom svakodnevnog maltretiranje našeg naroda na KIM.
Strasna cifra i to sve pred ocima medjunarodne zajednice
Ogroman broj napada na Srbe su dokaz da Kurti zeli da ocisti Kosovo
Srbi na KiM su neprestano izloženi teroru Prištine.
Nažalost to je istina! Svaka čast našoj vladi i predstavnicima koji se bore za njih!
Međunarodna zajednica mora da spreči mučenje Srba koje sprovodi Kurti i prištinske institucije.
Kurti ima jedan cilj a to je da protera nas narod sa svojih ognjišta.
Teror nad srpskim narodom na KIM mora što pre prestati.
Kurti će morati da spusti loptu i smiri tenzije,hteo to ili ne.
Situacija na KIM treba što pre da se reši u korist srpskog naroda koji tamo živi.
Jedinstvo i sloga Srba na KIM sada je najvažnije.
Međunarodna zajednica treba po tom pitanju hitno da se oglasi i odreaguje.
Nipošto se ne sme više tolerisati nasilje nad Srbima na KIM.
Nece zapad da grdi svoje cedo, oni teze da svu krivicu svale na Srbiju
Kurti ima jasan cilj da destabilizuje Srbiju,a time i čitav region,što se nikako ne sme dozvoliti.
Bolesnika Kurtija jedino zanima kako da izazove nemire i da maltretira Srbe.
Za tešku situaciju i položaj Srba na KI krive su prištinske vlasti na čelu sa Kurtijem.
Bolesnik Kurti se ocigledno drzi svog stava i to je to.
Srbija nikome neće dozvoliti da protera srpski narod sa teritorije Kosova i Metohije.
Iz ovog se uviđa koliko je naš narod izložen nasilju na KIM-u od strane Kurtija.
Kurtijeva samovolja na Kosmetu je uzela maha,
Kurti nastavlja sa svojim terorom njega neko mora da zaustavi,niko nije zasluzio da ovo prozivljava
Maltretiranje srpskog naroda na KiM ne prestaje od strane kurtijevih terorista. Zverski pretuceni Srbi. Pokusavaju na sve nacine da zaplase i proteraju Srbe iz sopstvenih kuca.
Vučić se bori za mir i stabilnost na KiM ali Kurti tera svoj inat.
Iz dana u dan stanje na KiM se pogoršava, Kurti na sve načine pokušava da izazove beograd da reaguje
Ne znam do kad zapad planira da ćuti na ovo izivljavanje Kurtija i njegovih terorista
Bojim se da ovo ponašanje Albanaca nema nameru da prestane
Videćemo šta nas sutra čeka, kakvo novo maltretiranje
Nije lako u ovakvim trenucima zadržati smirenost i midrost
život naših ljudi na KiM nije ni malo lak
Повезане вести

У ПОРТИ МАНАСТИРА СВЕТИХ АРХАНГЕЛА ОДЈЕКУЈЕ ПЕСМА И ИГРА СЕ КОЛО: Завет трајања и чувања свега што су нам преци оставили (ВИДЕО)
У ПОРТИ манастира Светих Архангела код Призрена данас је одржана 24. по реду дечија смотра фолклора „У сусрет Видовдану“, којом су и званично почеле Видовданске свечаности.
31. 05. 2025. у 18:22

НАСТАВЉА СЕ КУРТИЈЕВ ТЕРОР НАД СРБИМА: Полиција лажне државе упала у постројење Регионалног водовода у Зубином Потоку
Наставља се Куртијева тортура над Србима, упркос и реакцији европских званичника да је неопходна деескалација на северу КиМ.
15. 05. 2025. у 09:46

КУРТИ БИ ДА УКИНЕ И СРПСКЕ ТВ КАНАЛЕ! Терор приштинског режима се наставља, сународницима на КиМ прети медијски мрак
ДЕСЕТИНЕ хиљада Срба на Косову и Метохији могле би да остану без интернета, српских телевизијских канала и прилике да добијају информације о томе шта се дешава у њиховој земљи, Србији, упозорио је јуче генерални директор "Телекома" Владимир Лучић. Он је нагласио да пословница МТС у Северној Митровици ради у тешким условима, јер привремене власти у Приштини свакодневно упадају у српске институције.
19. 05. 2025. у 12:53

ПРИШТИНА ПРОГОНИ СРБЕ: Продужен притвор Србима осумњиченим за напад на канал Ибар-Лепенац
ОСНОВНИ суд привремених институција у Приштини продужио је данас за два месеца притвор двојици Срба осумњичених за напад на канал Ибар - Лепенац у селу Вараге код Зубиног Потока у новембру прошле године, потврдио је адвокат Милош Делевић.
08. 05. 2025. у 00:22

ТРАЖИМ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ МЕЂУНАРОДНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ: Вучевић најоштрије осудио нова хапшења Срба на КиМ
ПРЕДСЕДНИК Српске напредне странке (СНС) Милош Вучевић данас је најоштрије осудио хапшење троје Срба у Липљану и Приштини због наводног ратног злочина и затражио хитну реакцију и међународне заједнице.
21. 04. 2025. у 19:10
Најновије из рубрике

НОВИ ДОКАЗИ КОЈИ ПОКАЗУЈУ САВ БЕСМИСАО МАРИНИКИНЕ ЛАЖИ: Погледајте снимак пакета кокаина и слику на њима, настао пре 2 године
НАЈНОВИЈА измишљотина Маринике Тепић о наводној слици председника Србије Александра Вучића на пакетима кокаина заплењеним на Тахитију доспела је на врх пирамиде лажних афера којима пропала опозиција покушава да постигне оно о чему само може да сања - рушење председника Србије! Сада се појавио још један доказ који говори у прилог томе колико је ова Ђиласова сарадница дубоко "заглибила" у сопственој бари лажи!
04. 06. 2025. у 22:06

"СПИСАК НЕПОЧИНСТАВА БОРКА И ЊЕГОВЕ ЕКИПЕ ЈЕ ПОДУГАЧАК": Козарев брутално одговорио Стефановићу
ГЕНЕРАЛНИ секретар Министарства спољних послова Србије Душан Козарев прокоментарисао је најновије изјаве заменика председника Странке слободе и правде Борка Стефановића.
04. 06. 2025. у 21:35

ПРОФЕСОР КОВИЋ: "Политика на факултетима је НЕДОПУСТИВА! То се не ради и нема места политици у амфитеатрима!"
ПРОФЕСОР Филозофског факултета, Милош Ковић изјавио је да је политици није место у амфитеатрима
04. 06. 2025. у 21:16

ОПОЗИЦИОНАР ПРОЗВАО ВУЧИЋА ДА ЈЕ КВСИЛИНГ, АНТИЋ МУ ОДГОВАРА: "Вучић квислинг? Па не иде Вучић у ходочашћа у НАТО и ЕУ, већ блокадери!"
БИВШИ опозициони посланик, Ђорђе Вукадиновић изјавио је да је Вук Бранковић херој и да је "грехота поредити га са овом нашом влашћу!
04. 06. 2025. у 20:57

ПРОФЕСОР АНТИЋ: "Да је победио овај блокадерски покрет, деценијама бисмо имали проблеме - сви би блокадама решавали своје проблеме!"
ЧЕДОМИР Антић, професор Филозофског факултета, изјавио је да је коком случајем победио блокадерск ипокрет, сви би блокадама решавали своје проблеме и деценијама бисмо имали проблеме.
04. 06. 2025. у 20:32
Коментари (39)