И ДА ИЗГУБИМО, ЗА ЊИХ ЋЕ ТО БИТИ ПИРОВА ПОБЕДА: Вучић о резолуцији о геноциду у Сребреници
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић говорио је о резолуцији коју бошњачка мисија жели да прогура у ГС УН поводом наводног геноцида у Сребреници.

Танјуг
Додао је да чим неко каже да та резолуција није важна, то значи да тај неко не мисли добро Србији.
- Имамо ми пресуду, рес иудицата, нема суђења за исту ствар два пута. Хоћу да кажем, није то питање. Већ је питање морала, имаћете у сваком уџбенику да је неко то починио. Неће моћи да кажу Србија, већ ће рећи да су то Срби урадили. Па да сада морамо да се одричемо своје браће. Још од турског времена је рађено све да се муслимани одвоје од Срба. Јел стварно мислите да ћете после овога да приволите Србе из Српске уз себе. Сви су против тога. И шта добијате тиме, желите лошије односе? Ок, увредио си Вучића, а шта ћемо после тога - запитао је он.
Каже и да је тренутна власт урадила највише у историји за Бошњаке, и да ће тек урадити још више.
- И да изгубимо, неће то за њих бити лака победа, већ пирова - додао је говорећи о резолуцији.
О посети Сребреници, када је замало био личован, рекао је да нико није ухапшен за то и да је то преседан.
- Јесте ли чули да су ови странци тражили да буду ухапшени нападачи? Не, него су нашли неке беднике одавде, који су рекли да су противзаконито били тамо. А не знају да постоји уговор МУП и МУП РС. Знате ли земљу у свету где је извршен покушај линча над председником друге земље, а да нико није одговарао због тога. Деценијама слушам да је Вучић са снајпером изнад Сарајева, а ја кажем да је то статив или кишобран. А они настављају да лажу. Ја нисам ни у војсци имао снајпер, како их није срамота. А наставиће да лажу, и сви ће ћутати и одавде. То им се уклапа у наратив. Срби морају да буду зликовци и да буду криви - рекао је председник.
Говорећи о гласању о геноциду у Сребреници, да су нас Руси тада спасили у Савету безбедности.
- Нико не може да укине Републику Српску. По Дејтону је она саставни део БиХ, али по Дејтону има свој народ и ингеренције. Могу да покушају да је укину, али не бих им то саветовао. То ће бити и једна од тема нашег Васкршњег савета са РС - рекао је он.
На питање да ли нам се може поновити судбина Хутуа из Руанде због резолуције о Сребреници, Вучић каже да познаје председника те земље Кагамеа.
- Он је био борац у том покрету, висок и мршав човек. Онако како би човек требало да изгледа, а не као ја. Утицајан је у свету, и много пута сам га виђао, посебно у УАЕ. Ми ћемо причати са свима, и покушати да видимо шта можемо. Шансе су нам мале у УН, пошто су на покварен начин изабрали ГС УН, али борићемо се - каже председник.
Каже и да је Немце питао да ли су осуђивани за геноцид, и да је представник те земље показао један папир и рекао да су осуђени за холокауст.
- Ја сам питао да ли су осуђени за масакр у Крагујевцу, за логоре у Србији. Ја сам онда показао папир и рекао да је то Резолуција 1244. Па неким другима мора да се поштује територијални интегритет, а неким слободарским народима не мора - додао је он.

ПУТИН ПРИХВАТИО ПРЕКИД ВАТРЕ НА 30 ДАНА УЗ ЈЕДАН УСЛОВ: "Примирје би одговарало Украјини, руске снаге у офанзиви на свим деловима фронта"
РУСКИ председник Владимир Путин рекао је данас на конференцији за медије са белоруским председником Александром Лукашенком да Русија пристаје на прекид ватре са Украјином на 30 дана, али само ако оно доведе до дугорочног мира.
13. 03. 2025. у 16:53 >> 17:05

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно
ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.
13. 03. 2025. у 15:32

ПОСВАЂАО СРБЕ И ХРВАТЕ: Маск рекао ОДАКЛЕ је Тесла и КОЈЕ је националности
ПРЕКО 13.000 лајкова је добио овај пост власника "Тесле".
13. 03. 2025. у 21:39
Коментари (30)