ЕВО ПРОТИВ ЧЕГА СЕ ВУЧИЋ БОРИ КАО ЛАВ: Из Сарајева признали да желе цео српски народ прогласе геноцидним
ДЕКАН Факултета политичких наука у Сарајеву Сеад Турчало признао је да постоји намера Сарајева да цео српски народ прогласе геноцидним.
Фото: Принтскрин Хајат ТВ
- Резолуција УН потврдиће да српска нација сноси моралну одговорност за геноцид - тврди он.
- Оно до чега ће усвајање резолуције у Генералној Скупштини довести, чега су они свесни, јесте да ће се та глобална заједница сваког 11. јула сећати геноцида над Бошњацима у Сребреници, којег су починиле полицијске и војне снаге Републике Српске, како је пресудио Међународни суд правде у Хагу и због чијег неспречавања је у истој тој пресуди кривом проглашена Србија. То је истовремено једна врста моралне одговорности свих оних који се нису супротставили томе, а у чије име је он чињен. Јер, тадашње политичко и војно руководство и ентитета РС и Србије да то чини, дакле, све што чини чини у име нације. И ту лежи та морална одговорност - рекао је Турчало.
Председник Србије Александар Вучић упозорио је раније да би усвајањем резолуције о Сребреници дошло до релативизације самог појма геноцида.
Вучић заступа став да се ради о озбиљном ревизионизму начела која су уграђена у саме темеље Уједињених нација.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗУРОФ ОДГОВОРИО РОЗЕНСАФТУ: Није сваки ратни злочин геноцид, а Сребреница је класичан пример
27. 04. 2024. у 23:00 >> 09:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
"ЖЕЛИМ ОСВЕТУ": Путин издао наредбу - нека почне одмазда
Велики број мртвих у нападу који једна страна назива "терористичким актом", а друга "легитимним циљем".
23. 05. 2026. у 19:33
Коментари (0)