ВЕРСКА ПРАВА СУ УНИВЕРЗАЛНА У СВАКОМ ДРУШТВУ: Огласила се Епархија рашко-призренска поводом забране доласка патријарха на КиМ
ЕПАРХИЈА рашко-призренска са својим свештенством, монаштвом и верним народом са дубоким разочарењем примила је одлуку привремених приштинских институција, којом је забрањен улазак Његовој светости патријарху српском г. Порфирију и епископима у његовој пратњи да уђу на територију Косова и Метохије, и заједно са осталим архијерејима учествују у служењу свете литургије у Пећкој патријаршији и свечаном отварању овогодишњег Сабора архијереја СПЦ.

фото епархија рашко призренска
Ово се наводи у саопштењу Епархије рашко-призренске поводом јучерашње забране доласка патријарха српског на отварање Светог архијерејског сабора у Пећкој патријаршији.
- Нажалост, ово није први пут да се забрањује улазак нашем патријарху и посета Пећкој патријаршији, древном историјском седишту наше Цркве и 800 година старом дому српских православних архиепископа и патријараха. Патријарха Порфирија и наше архијереје верни народ је очекивао са радошћу. Верници су почетак Св. архијерејског сабора у Пећкој патријаршији видели као снажну подршку Цркве у нашим настојањима да истрајемо на овим просторима у тешким временима - наводи се у саопштењу Епархије рашко-призренске и додаје да верска права и слободе које су потребне нашем народу и Цркви на Косову и Метохији су универзална права која се подразумевају у сваком друштву које жели да почива на владавини права.
Из Епархије опомињу да онемогућавање слободе на верска окупљања, одсуство слободе кретања верских великодостојника и права на њихов пасторални рад додатно показују алармантно тешку ситуацију у којој живи наш народ са својом Црквом на овом простору.
- Епархија рашко-призренска наглашава да је главни циљ Српске православне цркве добробит својих верника и нормалан суживот са свим људима добре воље на овом простору. Ту поруку је патријарх српски г. Порфирије редовно понављао када би год боравио на Косову и Метохији или говорио о њему, наглашавајући увек да сви људи треба да живе у миру и међусобном поштовању - закључује се у саопштењу Епархије рашко-призренске.
БОНУС ВИДЕО: ЕКСКЛУЗИВНО - Доказ да Куртијев послушник Радоица Радомировић намешта Србе на хапшење шиптарима
Препоручујемо

"ДРЖАВА ДА УЗВРАТИ" Вулин о забрани патријарху Порфирију да уђе на Косово и Метохију
13. 05. 2024. у 17:14

ВИШЕ ОД 200 ДЕЦЕ ОТРОВАНО У ШКОЛИ, А ОНДА СЕ ПОЈАВИО СНИМАК ИЗ КУХИЊЕ: Камера открила све, ухапшено осам особа (ВИДЕО)
ВИШЕ од 200 деце у једној школи у Кини има повишен ниво олова у крви након што је у њихову храну додаван отровни пигмент – наводно како би изгледала примамљивије.
12. 07. 2025. у 21:32

ОТКРИВЕН УЗРОК ПАДА БОИНГА СА 260 ПУТНИКА: Аудио снимак пилота из кокпита само продубљује мистерију
ИСТРАЖИТЕЉИ су открили узнемирујуће детаље у оквиру прелиминарне истраге пада авиона компаније Air India, на лету 171, у којем је у јуну страдало 260 особа.
12. 07. 2025. у 15:36

СЛАВИМО ПЕТРОВДАН: Шта се данас не ради и шта треба умесити
СРПСКА православна црква и њени верници данас прослављају Петровдан, празник који је посвећен светим апостолима Петру и Павлу.
12. 07. 2025. у 07:34
Коментари (0)