ДАНАШЊЕ КЉУЧНЕ ОДЛУКЕ ОБЛИКУЈУ НАРЕДНИХ ПЕТ ГОДИНА: Премијер Вучевић се састао са Оливером Вархељијем (ФОТО)
ЕВРОПСКИ комесар за суседску политику и проширење Оливер Вархељи састао се јутрос са премијером Србије Милошем Вучевићем и члановима Владе Србије са којима је, како је навео, разговарао о "отвореним питањима реформске агенде", предвиђене Планом раста за Западни Балкан.

Foto: Printskrin Instagram/milosvucevic
- Имали смо детаљан разговор о отвореним питањима реформске агенде, која треба да буде финализована у наредним данима - навео је Вархељи на друштвеној мрежи Икс.
Он је додао да је раздвајање гаса "најхитније питање".
- Оно има значајне последице на будућност енергетске безбедности Србије - поручио је Вархељи. Вархељи је у одвојеној објави навео да се јутрос састао са Вучевићем и члановима нове Владе Србије.
- Ово је кључна година. Наредних пет година биће обликовано на основу данашњих кључних одлука. Нема времена за губљење - нагласио је Вархељи.
Вархељи је, заједно са Вучевићем и немачком амбасадорком у Србији Анке Конрад, присуствовао данас потписивању споразума о бесповратним средствима за другу фазу програма "Обновљиви извори енергије - развој тржишта биомасе у Републици Србији".
Споразум су потписале министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић и министарка за европске интеграције Тања Мишчевић.
Препоручујемо

ДА СЕ НИКАДА НЕ ЗАБОРАВИ: Обележен Дан сећања на жртве геноцида над Србима, Јеврејима и Ромима у НДХ (ФОТО/ВИДЕО)
12. 05. 2024. у 12:00 >> 15:02

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)