МАЂАРСКА ЗАХВАЛИЛА ВУЧИЋУ У УН: Наша заједница у Србији је увек могла да рачуна на њега
МАЂАРСКА је једина земља Европске уније која је данас гласала против резолуције о Сребреници на заседању Генералне скупштине УН, а представница те земље у УН је рекла да је Мађарска увек строго осуђивала све злочине.
Фото: Инстаграм
- Желимо да се изгради мир и просперитет на Балкану, и желимо да се избегне раст тензија. У овом контексту постављамо питање да ли је овај нацрт резолуције пут ка миру, или прави нове поделе. Ми нисмо уверени да је ово пут ка миру, и сматрамо да овакве иницијативе требају бити на агенди ГС УН само ако не нарушавају мир и стабилност на Западном Балкану. Зато смо гласали против ове резолуције. Захваљујемо се председнику Србије на подршци. Мађарска заједница је тамо увек могла да рачуна на њега - рекла је представница Мађарске.
Према њеним речима Мађарска осуђује злочине и саосећа са жртвама рата и њухових породица.
Фото: Принтскрин
- Надамо се да овако нешто више неће да понови. Ми желимо мир и просперитет у региону Западног Балкана и ми ћемо будно пратити да се избегне ескалација било каквих тензија. Поставља се питање да ли је нацрт резолуције фокусиран на одржавање стабилности у региону или прави даље поделе које ће поново да отворе старе ране. Мађарска није уверена да је ова резолуција инструмент у промовисању мира и стабилности Западног Балкана. Ми смо убеђени да такве иницијативе треба да буду стављење на агенду Генералне скупштине УН само уколико не резултирају директном и индиректном угрожавању мира на Западном Балкану, рекла је она.
Истакла је да сви напори морају да се усмере на изградњу поверења, а не на поделама.
- Из тих разлога Мађарска није подржала овакву резолуцију. Ми заиста желимо да се захвалимо председнику Србије на подршци. Не само што промовише развој у нашој суседној земљи Србији, већ зато што је мађарска заједница тамо увек могла да рачуна на њега - закључила је она.
БЛУМБЕРГ НАЈАВЉУЈЕ НОВА ОТКРИЋА: Зеленски је можда умешан у корупционашку аферу која тресе Украјину
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски могао би бити умешан у велики корупционашки скандал у енергетском сектору, пренео је амерички магазин Блумберг, позивајући се на изворе у антикорупционим институцијама.
12. 11. 2025. у 11:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (18)