НЕМА ИЗМЕШТАЊА УНИВЕРЗИТЕТА: Реаговао проректор приштинског универзитета због дезинформација које се шире
ЗБОГ дезинформација да долази до измештања приштинског универзитета са седиштем у Косовској Митровици и са простора КиМ данас је у ректорату овог универзитета одржана конференција за новинаре на којој је проректор проф.др Владимир Боранијашевић казао да је ректорски колегијум у проширеном саставу после јучерашње седнице у проширеном саставу издао саопштење за јавност у којем се констатује да до измештања Универзитета не долази нити ће доћи.
фото д.з.
- Ово саопштење је издато са циљем да се умири академска и ошта јавност, да се умире студенти нашег универзитета. Универзитет остаје у КОсовској Митровици на добробит својих студената и грађана КМ. У прилог тога говори чињеница да се на факултетима у саставу универзитета одржавају испити, да је други уписни рок у току и да теку припреме за почетак нове школске године - указао је проф.др Владимир Боранијашевић.
Иначе, на десет факултета овог универзитета студира око 9000 студената а, на свим нивоима студија, у оквиру више од 100 студијских програма. На Универзитету који функционише у саставу образовног система Републике Србије запослено је 794 наставника и сарадника у настави, као и 368 административно - стручних сарадника.
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ЛЕЧИЋ И ЈА СМО СЕ ПИПАЛИ И ЉУПКАЛИ!" Певачица о глумцу: "Предивно створење, савршен љубавник, јежим се док причам о њему"
Атина Ферари открила је детаље односа са глумцем Браниславом Лечићем.
08. 11. 2025. у 11:06
Коментари (0)