"НЕМОЈТЕ ДА ПОТЦЕЊУЈЕТЕ ОВАЈ НАРОД": Ана Брнабић о срамној насловној страни Шолакових медија (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине Републике Србије Ана Брнабић прокоментарисала је насловну страну Шолаковог дневног листа Данас, а којом се немилосрдно наставља обмањивање јавности.
Фото: Твитер принтскрин/Ana Brnabic
Само две констатације о данашњој насловној страни Шолаковог дневног листа Данас, а којом се немилосрдно наставља обмањивање јавности:
1. Кажете да би ископавање литијума било кршење уставног поретка. Ако сте у праву, зашто ископавање бакра, угља или злата не представља кршење уставног поретка? Биће да опет не говорите истину - ерго, намерно обмањујете грађане Републике Србије. Није новина, али да констатујемо.
2. Оваква насловна страна понижава и обезвређује читаву рударску професију у нашој земљи. Та професија данас, у Србији, запошљава 30.647 људи које сте овим свели на обичан пијук. Захваљујући тим људима, ми данас имамо струју. Захваљујућу тим људима, данас Бор и Мајданпек живе - у ствари, постоје, јер су настали на рударењу бакра које је на овом подручју почело пре 121 годину (1903. године). И шире - захваљујући умногоме овој тешкој и часној професији, која захтева много стручности и знања - Србија се у прошлости развијала и економски јачала. Први модернији рудник у Србији отворен је код Деспотовца, 1836. године, у време владавине кнеза Милоша Обреновића. Наша земља, дакле, има скоро 200 година дугу традицију рударења, а наши факултети и научни институти ванредне стручњаке који су радили много комплексније пројекте од "Јадра" и који ће, са народом, рећи последњу реч о руднику литијума.
Закључак - немојте да потцењујете овај народ, рударско-геолошку струку и наше научне институте. Једноставно, није фер и није у реду. Немојте, такође, никада да сметнете с ума жељу @avucic да чује свој народ и упрегне све ресурсе наше земље да се очува наша природа, а пре свега вода. - истакла је Брнабићева.
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)