"ОТПОРНОСТ СРПСКИХ ИНСТИТУЦИЈА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ": Ово је трећи потез који ће Србија подузети по питању КиМ
ТОКОМ обраћања јавности по питању ситуације на КиМ први човек Србије Александар Вучић детаљено је објаснио потезе и мере које ће Србија захтевати и подузети како би олакшала живот свом народу изложеном тортури Аљбина Куртија. Једна од мера је отпорност српских институција на Косову и Метохији.
Foto: Printskrin
Трећи потез - отпорност српских институција на Косову и Метохији, а она подразумева:
Српске институциіе и привремени органи на Косову и Метохији неће бити укинути нити затворени, чиме ће бити спречено да Аљбин Курти оствари свој главни политички циљ да исели и у потпуности елиминише институције Србије и Србе на Косову и Метохији.
У сврху ублажаваньа једностраних и некоординисаних акција Куртијевог режима усмерених против српских институција и привремених органа, тик уз административну линију у насељеном местима Рудница и Рибарићи биће отворена Писарница, на којој ће Срби са севера Косова и Метохије имати приступ у остваривању својих права из домена социјалне заштите и посредством које ће пружати виталне јавне и административне услуге грађанима.
БОНУС ВИДЕО: ПРВИ ПУТ У ИСТОРИЈИ СЕ ДЕШАВА ОВО У ФИРМАМА: Филиповић на 9:45 открива невероватан феномен
Препоручујемо
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (0)