ВУЧИЋ СА ДИРЕКТОРКОМ ММФ-А: Са поносом сам је информисао о најновијим показатељима макроекономске стабилности Србије (ФОТО)

Марко Колашинац
Марко Колашинац

23. 09. 2024. у 19:13

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се у Њујорку са директорком Међународног монетарног фонда Кристалином Георгиевом.

ВУЧИЋ СА ДИРЕКТОРКОМ ММФ-А: Са поносом сам је информисао о најновијим показатељима макроекономске стабилности Србије (ФОТО)

Фото: Инстаграм принтскрин/buducnostsrbijeav

- Као и увек, одличан, садржајан и продуктиван разговор са директорком @тхе_имф  @кристалина.георгиева.

- Са поносом сам детаљније информисао уважену саговорницу о најновијим показатељима макроекономске стабилности Србије, као и о другим параметрима који сведоче о позицији наше земље попут успоравања инфлације, рекордних резерви и снажног тржишта рада.


- Истакао сам да макроекономски резултати Србије, упркос глобалним ризицима у области енергетике и нестабилности финансијских тржишта, премашују и најсмелије прогнозе и очекивања захваљујући континуираном снажном приливу страних директних инвестиција, као и озбиљном, одговорном и промишљеном приступу даљем развоју земље.

- Разменили смо мишљења и о опцијама за подстицај раста привредних активности у условима сложених геополитичких услова у свету, отпорности светске и домаће привреде на инфлаторне ударе који се не могу предвидети, а посебно о огромним потенцијалима Србије у циљу реализације зацртане и амбициозне стопе раста. Разговарали смо и о дигитализацији економије и тренду вртоглавог развоја вештачке интелигенције, као и њеном утицају на тржиште рада.

- Посебна тема била је енергетика, као један од стубова економског развоја, као и изазови које ваља што пре решити у циљу опште стабилизације глобалних економских прилика које се у огромној мери преливају и на нашу земљу и регион.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.

27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (21)

„УЖИВАЈ, РЕЦИКЛИРАЈ И ОДГОВОРНО КОНЗУМИРАЈ“ порука Апатинске пиваре са 31. Дринске регате