ПРОТЕСТ У СУБОТИЦИ: Још један у низу доказа да опозиција злоупотребљава пољопривреднике
БЛОКАДА саобраћајница коју је 30. септембра организовала мања група пољопривредника у Суботици представља још један еклатантан пример огољене злоупотребе и политизације протеста од стране опозиције, посебно оних њених делова које чине функционери бившег режима, а који више и не скривају прави циљ својих активности - насилно свргавање са власти легално и легитимно изабраног државног руководства Србије.
фото:суботица цом
Ове поражавајуће наводе сликовито потврђује чињеница да је учешће на поменутом протесту узео Даниел Ковачић, покрајински посланик Демократске странке (ДС) и, ни мање ни више, бивши државни секретар у Министарству пољопривреде из периода владавине ДОС-а, покушавајући притом да се наметне као неформални лидер окупљених пољопривредника.
Преозбиљно перципирајући своју самододељену улогу вође протеста, Ковачић је чак у неколико наврата наговарао учеснике у блокади да изврше притисак на рад надлежних државних органа усмерен на заштиту закона и јавног реда и мира.
Да ова опскурна епизода у Суботици није само изоловани случај, већ јасан доказ да ће опозиција свим силама настојати да искористи пољопривреднике за спровођење својих планова насилног рушења власти потврђује и данашње гостовање на ТВ ,,Н1“ заменице председника ДС-а и Ковачићеве партијске колегинице Драгане Ракић, у ком је она изнела да постоји интензивна сарадња између опозиције, удружења пољопривредника, просветних радника и тзв. еколошких активиста која се држи даље од очију јавности, да опозиција ,,прави искораке“ према пољопривредницима, те да ће се функционер ДС-а Срђан Миливојевић састати са једним од приведених пољопривредника.
Осим тога, Ракић је током овог интервјуа чак и потпуно отворено изјавила да постоји план за дестабилизацију и насилно рушење власти у Србији, те да се у ту сврху припрема спровођење генералног штрајка, са циљем изазивања колапса целокупног државног система.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
"ТО НИЈЕ ГЛУПОСТ, ТО ЈЕ ДНО!" Карлеуша оштро о Цецином потезу у Северној Македонији
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша огласила се поводом поступка колегинице Светлане Цеце Ражнатовић на концерту у Северној Македонији.
01. 11. 2025. у 13:31
Коментари (0)