ВУЧИЋ О РАЗГОВОРИМА СА ПОЉОПРИВРЕДНИЦИМА: Сигуран сам да ће и они, као и просветари, бити задовољни

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић је током данашњег обраћања из Суботице, где је обишао завршне радове на станичној згради Железничке станице, говорио између осталог и о данашњем састанку са пољопривредницима који је одржан у Влади.

ВУЧИЋ О РАЗГОВОРИМА СА ПОЉОПРИВРЕДНИЦИМА: Сигуран сам да ће и они, као и просветари, бити задовољни

FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

- Разумете ли да ми дајемо ненормалан новац за пољопривреду, три пута више него пре 10 година. Да су то добро таргетиране мере, нису - све дадосмо у ратарство. Причате бајке сви заједно, не разумете се у оно чиме држава располаже. Исто и са просветарима, ми смо направили грешку. Повећавате 12 посто, и сад треба да се правдате. Отворимо Пандорину кутију, додај свуда... Сигуран сам да ће пољопривредници бити задовољни, као и просветари. Сваки проблем ћете боље да решите разговором. Кажете - идемо на улицу... Супер - иди. Хоће ли то да промени политику? Моја молба за све, да разумеју како се прави буџет, каква су фискална ограничења. Немам проблем да кажем - ми смо криви за ово, али - натераћемо вас... Ниједан метар пруге нове нису урадили. Нула километара. Још их упозоравао Цветковић. Ви сада дођете код мене и кажете "повећај, запалићемо ово, оно". Нећу да трпим групе за притисак док сам жив. Надам се да ће сви суштински бити задовољни. Сви ви овде знате да сам у праву - рекао је Вучић.

БОНУС ВИДЕО: Селаковић на српском штанду у Селу Франкофоније у Паризу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама

КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама

КИНА је објавила да је покренула „специјалну поморску операцију“ источно од Тајвана, чиме је додатно заоштрила свој одговор на недавни договор Јапана и Филипина. Те две државе, наиме, планирају да покрену преговоре о поморским границама у том подручју и дубље повежу своје одбрамбене снаге, јавља Блумберг.

07. 06. 2026. у 10:04

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (37)

ЦЕО ИЗРАЕЛ У ШОКУ: Не може да верује шта се дешава у Тирани! (ВИДЕО)