"АЉБИНУ КУРТИЈУ СЕ СТАЛНО ПРИВИЂАЈУ НЕКЕ АКТИВНОСТИ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ" Вучевић демантовао наводе Приштине

13. 10. 2024. у 17:32

ПОШТУЈЕМО војно технички споразум из Куманова, наравно и разумејући суштину Резолуције 1244, истакао је данас премијер Милош Вучевић одговарајући на питање новинара у Нишу, дотакавши се навода Куртија о кретању српске војске.

АЉБИНУ КУРТИЈУ СЕ СТАЛНО ПРИВИЂАЈУ НЕКЕ АКТИВНОСТИ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ Вучевић демантовао наводе Приштине

FOTO: SCREENSHOT HAPPY TV

-Војска Србије је у дневном контакту са командом КФОР, имамо чак и заједничке патроле. Аљбину Куртију се стално привиђају неке активности ВС, покушавајући тиме да додатно дигне тензију и замагли са стране оно што он ради, а што води до ексалације. Војска Србије обавља своје редовне задатке. Нема никаквих додатних активности, ништа не спремамо, ништа не радимо што може да доведе до погоршања ситуације на терену. Напротив, веома смо смирени и трпељиви, трпимо више него што би ико трпео, зато што желимо да чувамо мир. А видећемо шта ће Курти сутра да спреми- изјавио је Вучевић.

(Дневник.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

МИРА БАЊАЦ ОЧИ У ОЧИ СА ТИТОМ Рекао јој: Што то мене питаш? Зовите ме за браварске радове!