LAŽOMER: UMESTO SAUČEŠĆA – FEKALIJE
Prošlo je svega četiri dana od kada je 14 osoba izgubilo živote zbog obrušavanja nadstrešnice u Novom Sadu. Cela Srbija je zanemela. Porodice su ostale bez svojih najmilijih, a pravosudni organi su odmah krenuli u istragu. Vlast je reagovala, a opozicija se potrudila da ovaj grad još više uznemiri, da ga uništi, polupa i zagadi. Sakupivši svoje ljude iz cele Srbije, koji su došli da protestuju nasilno, lupajući sve pred sobom, rušeći, preteći, uništavajući istoriju, sadašnjost i budućnost naše dece.
З. Грумић
„Videli ste da su prozori potpuno polupani, da ima puno kocki, cigli, baklji i topovskih udara. Svečana sala je pretrpela oštećenja. Invertar je stradao, razbijeno je par prozora… Spoljašnji zidovi zgrade su išarani, kamere pokidane. Ne znam da li je ikada Gradska kuća pretrpela ovoliku štetu kao sinoć za svojih 130 godina postojanja.“, rekao je Milan Đurić, gradonačelnik Novog Sada.
Da li ovi ljudi deluju tužno? Da li deluju kao da brinu o svojim građanima i svom narodu? Da li se ovako izjavljuje saučešće? Da li je cepanje srpske zastave simbola jedne zemlje način da se žale nastradali? Da li smo od strane opozicije čuli izjavu najdubljeg saučešća porodicama ili su im rodni grad polili fekalijama povodom čega se hitno oglasio Institut za javno zdravlje Dr Milan Jovanović Batut upozoravajući da ispuštanje fekalija dovodi do ozbiljnih zaraza.
„Jednim minutom ćutanja došli smo do uništavanja gradske imovine, naše Gradske kuće. Nezapamćeno za Novosađane i celu Srbiju“, dodao je gradonačelnik Novog Sada.
Sramota je mala reč za sve što smo videli i doživeli. Nemerljiva šteta je ono što ostaje posle svega. Gorak ukus gledajući tužne slike, sejanje straha i panike. Atmosfera u kojoj samo neko može da bude povređen i da nastrada. Ovako se opozicija buni zbog bezbednosti, tako što ugrožava svoj narod, sve ono što smo danas i što tek možemo da budemo.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)