"ЧУВАР ТРАДИЦИЈЕ И ЗНАЊА": Вучић у друштву Шолца посетио Музеј града и рударства Фрајберга (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић обишао је у друштву канцелара Савезне Републике Немачке Олафа Шолца Музеј града и рударства Фрајберга.

Фото: Инстаграм принтскрин/buducnostsrbijeav
- У граду богате рударске традиције, који је вековима био центар европске експлоатације и обраде минерала, у друштву канцелара Шолца, посетио сам Музеј града и рударства Фрајберга, чувара традиције и знања које данас служе као основа за модернизацију и иновације у рударској индустрији. Имао сам прилику да се боље упознам са минералима који се експлоатишу у региону Саксоније и да чујем више о савременим методама истраживања и експлоатације минерала које комбинују одрживост, еколошку одговорност и високе стандарде заштите животне средине. За нас је веома корисна и презентација пројекта Зиннwалд Литхиум ГмбХ. Овај пројекат, смештен у срцу Саксоније, представља пример како се иновативним технологијама и пажљиво планираним стратегијама могу обезбедити ресурси за енергетску транзицију, уз поштовање најстрожих еколошких стандарда. Посета Фрајбергу донела је драгоцене увиде у могућности које леже у заједничком раду на еколошки одговорним и одрживим пројектима, који ће допринети технолошком напретку Србије и јачању сарадње наше земље са Немачком - објавио је председник на Инстаграму.

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (30)