КУРТИЈЕВИ ЕКСТРЕМИСТИ НЕ ДАЈУ МИРА НИ МРТВИМА: ПЕТКОВИЋ - Од 1999. на КиМ уништено 10.000 српских гробова

ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је да је од 1999. године у нашој јужној покрајини уништено 10.000 српских гробова.

КУРТИЈЕВИ ЕКСТРЕМИСТИ НЕ ДАЈУ МИРА НИ МРТВИМА: ПЕТКОВИЋ - Од 1999. на КиМ уништено 10.000 српских гробова

Фото: Принтсцреен/РТС

- Та судбина задесила је и гробље у Гњилану, граду који је етнички очишћен од Срба. Док Приштина и Курти прогоне Србе, њихови екстремисти ни данас не дају мира мртвим Србима, хумке су поломљене, оскрнављене, изрешетане - навео је Петковић у објави на мрежи "Икс".

Он је истакао да Канцеларија за КиМ заједно са Епархијом рашко-призренском сваке године одваја значајна средства за обнову и уређење српских гробаља на КиМ, али да се она изнова скрнаве.

- Права слика живота на КиМ је да албански споменици остају нетакнути, јер Срби желе мир и миран суживот са комшијама Албанцима - истакао је Петковић.

Монаштво манастира Драганац саопштило је данас да су на српском гробљу у Гњилану оборени споменици и оскрнављени крстови, а да је гробље зарасло у коров.

У објави манастира Драганац на друштвеним мрежама наведено је да албанско и српско гробље у Гњилану леже тик једно уз друго и да је слика та два гробља крајње супротна.

- Ред, зеленило и споменици су на једној страни, на другој страни сломљени, оборени споменици, поскидана имена, оскрнављени крстови, коров, бледо сећање на град где је некада живело више од 15.000 Срба - истиче се у објави манастира Драганац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији